Robotperifériák csatlakoztatása bármely ipari hálózathoz
A robotoknak kiegészítőkre van szükségük a hatékony működéshez. De mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a perifériákat a gyári hálózatokhoz kapcsolják? A legegyszerűbb módja a HMS Networks használatra kész Anybus termékeinek alkalmazása, ahogyan azt az RSP is megállapította.
A gyárakban működő ipari robotok száma világszerte folyamatosan növekszik. A robotok hatékony használata és a termelékenység maximalizálása érdekében a vállalatok robotperifériákat illesztenek a robotokhoz, amik lehetővé teszik a robotok számára különböző feladatok elvégzését.
Az RSP a robotperifériák fejlesztésére, gyártására és telepítésére specializálódott. Amikor az RSP a szerszámcserélők új választékát kezdte el fejleszteni, meg kellett felelniük ügyfeleik elvárásainak, és olyan szerszámcserélőt kellett létrehozniuk, ami képes csatlakozni a gyári hálózatokhoz. A szükséges hálózati technológia fejlesztése azonban már egy bonyolult, az RSP szakértelmén kívül eső feladat. Az RSP mindenki örömére megtalálta a HMS Anybus megoldásait. A HMS segített beágyazni egy Anybus kommunikációs interfészt a szerszámváltóba, ami lehetővé tette a kapcsolatot a gyár hálózatával, így az RSP változatlanul a világelső robotperifériák gyártására összpontosíthat.
Robotrendszer termékek
A Robot System Products (RSP) ipari robotperifériák gyártására specializálódott, amelyeket világszerte használnak az iparban. „Erősségünk az ipari robotikában közel 20 éves munka során szerzett speciális tudásban rejlik – mondta Henrik Hofström, az RSP marketingmenedzsere. – Ez a speciális tudás lehetővé teszi számunkra, hogy robusztus, sokoldalú ipari robotperifériákat készítsünk, amik segítenek a robotok rugalmasságának és termelékenységének növelésében."
Az RSP egyik fő termékcsaládját a szerszámcserélők teszik ki. A robothoz egy szerszámcserélőt csatlakoztatnak, ami lehetővé teszi a robot számára a szerszám gyors és biztonságos cseréjét.
A Moduflex szerszámcserélőt a robothoz rögzítik, így a robot gyorsan és biztonságosan cserélhet szerszámokat.
A kihívás
Az intelligens és összekapcsolt ipar követelményei az automatizálási folyamat minden lépését érintik. Tehát, amikor az RSP kifejlesztette a szerszámcserélők új, a kifejezetten nehéz rakományok mozgatására tervezett Moduflex sorozatát, haladniuk kellett a korral, és olyan modern szerszámcserélőt kellett létrehozniuk, ami képes csatlakozni az automatizálási hálózatokhoz.
A szükséges hálózati technológia kifejlesztése azonban nem egyszerű feladat, és nem is ez tette az RSP-t globális éllovassá. „A robotika szakértői vagyunk, nem pedig az ipari hálózatépítésé – magyarázta Mats Thunell, az RSP vezető mérnöke. – Szeretnénk továbbra is a robotikára összpontosítani, ezért nem akartunk időt és pénzt fektetni egy házon belüli hálózati megoldás kifejlesztésébe, mivel az kívül esik a mi szakterületünkön. Az Anybus képében szerencsére találtunk egy jó megoldást, ami lehetővé teszi mindkét cég számára, hogy arra összpontosítsanak, amiben jók: mi a robotikára, az Anybus pedig a hálózatépítésre.”
Mielőtt azonban ismertetnénk a hálózati megoldást, ismerjük meg az RSP követelményeit.
Az RSP hálózati követelményei
A robotok szabadon mozognak a gyáron belül, ezért a perifériáknak a lehető legkompaktabbnak és vezetékmentesnek kell lenniük. A szerszámcserélő kompakt formájának megőrzése érdekében az RSP a hálózati technológiát inkább a szerszámcserélőbe ágyazta be. Az RSP-nek olyan adatkommunikációs interfészre is szüksége volt, ami a hálózati protokolltól függetlenül bármely gyári rendszerhez ehetővé tette a könnyű és megbízható csatlakozást.
Henrik Hofström az RSP és Samuel Alexandersson, a HMS szakértői.
Az Anybus CompactCom-ról
Az Anybus CompactCom minden hálózati követelménynek megfelelt.
Beágyazott kialakítás
A szerszámcserélő kompakt méretének megőrzése és az extra kábelek elkerülése érdekében az RSP az Anybus CompactCom B40-et választotta. Az Anybus CompactCom B40-et a szerszámcserélő nyomtatott áramköri lapjához (NYÁK) csatlakoztatták.
Bármilyen hálózatra csatlakozik
Létezik egy CompactCom minden nagyobb terepibuszhoz vagy ipari Ethernethez, és bármely CompactCom könnyen cserélhető egy másik CompactCom-ra, ami lehetővé teszi az RSP számára, hogy a hálózati protokolltól függetlenül bármilyen gyári rendszerhez csatlakozzon. Ahogy Henrik megjegyezte, ez új piacokra való terjeszkedés lehetőségét nyitja meg: „a PROFINET-tel kezdtük, de új piacokat is megcélozhatunk, mivel minden nagyobb hálózathoz létezik Anybus CompactCom.”
Egyszerű és megbízható
Az Anybus CompactCom használatra kész és könnyen telepíthető, csökkentve az új termékek piacra kerülésének idejét. A díjnyertes Anybus NP40 ipari hálózati processzor biztosítja, hogy a CompactCom az igényes teljesítmény-, megbízhatóság- és biztonsági követelményeknek is megfeleljen.
„Nem tudtuk volna ilyen egyszerűen kifejleszteni a Moduflex sorozatot az Anybus CompactCom nélkül – foglalta össze Henrik Hofström. – Az Anybus CompactCom egy nagyszerű termék. Megbízható ipari hálózati kommunikációt biztosít, és könnyen használható.”
Kapcsolódó cikkek
- Az elektronikai szektor az ipari robotika növekedésének mozgatórugója
- Ezekkel a kommunikációs és biztonsági kihívásokkal szembesülnek a mobil robotok gyártói
- Új piacok nyílnak a robotikában
- Hogyan segítheti a robotika a KKV-k értékláncainak fejlesztését?
- A modern robotok energiahatékonyak
- Ilyen hatással van a robotika az iparágakra világszerte
- A robotikai automatizálás legújabb trendjei
- Az ABB új megoldásokat mutat be a Kínai Nemzetközi Ipari Vásáron
- Csúcstechnológia magyar kézből
- Hogyan vágjunk bele a robotikai automatizálásba?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.