A jövő programozói versenyeztek
A régió legjobb egyetemista és középiskolás programozói mérték össze tudásukat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett Regionális Programozói Csapatversenyen. A résztvevők számot adhattak arról, rendelkeznek-e naprakész informatikai tudással és hogyan tudnak csapatban dolgozni.
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara minden évben december elején rendezi meg a hagyományos Regionális Programozó Csapatversenyt, melyen az egymással vetélkedő egyetemisták és középiskolások számot adhattak programozói tudásukról. A megmérettetés célja egyrészt az, hogy eredményes csapatmunkára ösztönözze a tehetséges fiatalokat, másrészt pedig hogy éles versenyhelyzetben fejlessze algoritmikus programozói tudásukat.
Az eseményre Hajdú-Bihar mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékben, valamint a fővárosban működő oktatási intézményekből érkeztek csapatok.
Baran Sándor, a Debreceni Egyetem Informatikai Kar tudományos és pályázati dékánhelyettese a hirek.unideb.hu érdeklődésére elmondta: a verseny minden évben kiemelt szerepet tölt be az intézmény programjai között, hiszen a megmérettetéssel a leendő egyetemisták számára próbálják még vonzóbbá tenni a szakmát, megismertetni velük a IK-t és annak képzéseit, emellett pedig a jelenlegi hallgatók tudását is igyekeznek naprakészen bővíteni, felmérni.
– Az informatika folyamatosan fejlődik, változik a rendelkezésre álló tudásanyag, ezért az oktatóknak és a hallgatóknak is minden esetben naprakésznek kell lenniük, hogy lépést tudjanak tartani a szakma újdonságaival is. Ez a verseny is részben ezt a célt szolgálja. Egyrészt az egyetemistáknak is megmutathatjuk, hogy az egyetemi szintű informatikai oktatás terén az ország legjobbjai között vagyunk és a legjobb felsőoktatási intézményekből is érkeznek hozzánk tehetségek, a középiskolások is testközelből láthatják a kari környezetet, az infrastruktúrát. Akik erre a versenyre eljönnek, tisztában vannak azzal, hogy milyen karriert szeretnének, érződik rajtuk, hogy nagyon komolyan veszik a feladatukat és van bennük elhivatottság. Az eredményesség és a tudásszerzés mellett az is lényeges volt a versenyen, hogy mindenkinek legyen sikerélménye, ez most teljesült – tette hozzá a dékánhelyettes.
A fiatalok két kategóriában mérhették össze tudásukat: az elsőben a középiskolák érettségivel nem rendelkező (tipikusan 9-12. osztályosok), illetve érettségivel rendelkező, technikumi oktatásban részt vevő diákjaiból álló, maximum három fős csapatok vehettek részt.
A második kategóriában az egyetemi alapképzésben tanuló (BSc-s vagy BA-s), nappali tagozatos, informatikai szakterületen diplomával nem rendelkező hallgatókból álló, szintén három fős csapatok versenyeztek. Ebben a kategóriában olyan csapatok is indulhattak, melyekben egyetemi hallgatók és középiskolás diákok együtt versenyeztek.
A verseny fő támogatói, az Informatikai Kar két szakmai partnere, a Morgan Stanley és a Neuron Software bemutatót is tartottak a fiataloknak.
A DEIK Regionális Programozó Csapatverseny végeredménye:
Középiskolai kategória
1. helyezett Fazekas_igazi csapat, Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium Csapattagok: Baran Júlia, Görömbey Tamás, Mudrony Kamilla
2. helyezett ${csapatnev} csapat, Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma Csapattagok: Barna István, Horváth Dávid, Vad Márton
3. helyezett Informatikus ön? csapat, Huszár Gál Gimnázium Csapattagok: Fegyver Dávid Bátor, Ludánszki Áron, Nagy Zsombor
Egyetemi/főiskolai kategória
1. helyezett jlns csapat, Eötvös Loránd Tudományegyetem Csapattag: Kocsis Péter
2. helyezett JEM csapat, Eötvös Loránd Tudományegyetem Csapattagok: Andai Márk, Csoma János Chanu, Fórizs Emma
3. helyezett Bohócok csapat, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Csapattagok: Dancs Balázs, Gallik Zoltán György
Kapcsolódó cikkek
- Látogatás és továbbképzés az Nvidia központjában
- Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
- A Neumann Társaság átadta az év informatikai szakembereinek és kutatóinak járó hagyományos díjait
- Óriási sikerrel zárult a budapesti ISSEP 2024 nemzetközi konferencia
- Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
- Gőzerővel beindult az oktatás a Logiscoolban
- A Rakuten Viber vezetője előad a ME.ET. CEE premier IT eseményen
- Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
- Karrier- és tudásépítés az Informatikai Szakmai Napokon
- Megalakult az ITMP Patrónus Konzorcium az informatikai képzés jövőjéért
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A mesterséges intelligencia korában a mérnöki tudás nagyobb biztonságot ad a munkaerőpiacon
A példátlan ütemű technológiai fejlődés és a mesterséges intelligencia korában a jövőbiztos tudás iránti igény felértékelődik. A munkaerőpiaci jelentések szerint a technológiai szektorban az AI specialisták mellett azok a szakemberek a legkeresettebbek, akik mérnöki tudással is rendelkeznek. A széleskörű, szoftveres és hardveres tudást ötvöző mérnökinformatikus képzések ezért kiemelten fontosak. Hazánkban a fiataloknak ezen a területen kivételes lehetőségeik vannak, ugyanis olyan intézményt is választhatnak, ahol többek között nyelvtechnológiára specializálódhatnak, és később akár az első magyar nyelvi modell fejlesztésébe is bekapcsolódhatnak.
Három éves nagyszabású terv mentén alakul GenAI-alapú vállalattá a Konecta
Az ügyfélélmény és a digitális szolgáltatások terén globálisan elismert Konecta a hét elején bemutatta a Katalyst 2028 névre keresztelt három éves átalakítási tervét, amely az új vezérigazgató, Nourdine Bihmane irányítása alatt fog megvalósulni.
Újratervezésben élik mindennapjaikat a vezérigazgatók
A világ vezérigazgatóinak közel 60%-a arra számít a következő 12 hónapban, hogy a globális gazdasági növekedés felgyorsul, 42% pedig a dolgozói létszám 5%-os növekedésével is kalkulál – áll a PwC 28. Globális Vezérigazgatói Felmérésében, melynek eredményeit tegnap hozták nyilvánosságra a davosi Világgazdasági Fórumon.
Drónszolgáltatásokat nyújtó vállalkozással erősítette meg kapcsolatát a Széchenyi-egyetem
Évek óta meglévő partnerséget erősített meg a Széchenyi István Egyetem és a komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó Drónkuckó január 15-én. A dróntechnológiai képzéseket, hallgatói tudományos munkák támogatását és nemzetközi pályázatokat érintő együttműködési megállapodást az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar vezetése és a cég képviselői az intézményhez tartozó Smart Farm tangazdaságban írták alá.
A nemünk, az életkorunk és a viselkedésünk alapján optimalizálhatja a reklámokat az LG digitáliskijelző-szoftvere
Az LG Electronics (LG) február 4. és 7. között Barcelonában, a 2025-ös Integrated Systems Europe (ISE) kiállításon mutatja be az LG Business Cloud, azaz a vállalat kereskedelmi kijelzőinek és szállodai televízióinak kezelését és üzemeltetését egyszerűsítő online platform továbbfejlesztett verzióját. A bővített platform a vállalati ügyfelek változó igényeire reagál: immár magában foglalja a kültéri digitális kijelzőkhöz kifejlesztett LG DOOH Ads hirdetési megoldást, valamint a rövidtávú bérbeadásra szakosodott vállalkozások számára létrehozott LG Pro:Centric Stay megoldást is.