A növekedés ára
Ha a hálózat alapjaitól kezdve építőelemekből áll, a vállalat növekedési ütemével összhangban történő infrastruktúra-fejlesztése, bővítése és fenntartása mind-mind ésszerűbben hajtható végre. Ahelyett, hogy olyan teljes és átfogó rendszerfejlesztést kellene elvégezni, amely számottevő befektetést igényel, a vállalatok számára manapság már elérhető a kisebb, rendszeresebb bővítés lehetősége, aminek költsége könnyebben megosztható, és bevezetése azonnali üzleti értéket képvisel. Ez a stratégia orvosolja az úgynevezett "házadó" problémáját. Tradicionálisan a vállalatok előre tervezték a szükséges kapacitást, és ennek megfelelően fektettek be a majd csak a jövőben kihasználandó állóeszközökbe. Lehet, hogy ma még csupán négy darab merevlemez szükséges a kiszolgálógépbe, de ha a tervek szerint néhány éven belül akár tízre is szükség lehet, a vállalat inkább előre állja a költségeket, hogy később majd "belenőhessen" a gépházba. Ennek eredménye hat darab merevlemezhely, amelyre a vállalatnak nincs szüksége. Így a kezdeti kiadások aránytalanul magasak, és a cég még évekig nem kezd hasznot húzni a teljes kapacitásból, amelyet előre megvásárolt. A szűkös büdzsék korában az ilyen jellegű kiadások nehezen igazolhatók.
A növekedéssel párhuzamos fejlődési stratégia (Pay As You Grow) mindezzel ellentétben sokkal inkább lineáris hozzáállást tesz lehetővé a hálózati beruházásokkal kapcsolatban. Ha egy vállalatnak 28 portra van szüksége, miért is venne egy nagyobb teljesítményű switchet, mint amely 28 port kezelésére képes? Amint az igények fejlődnek, úgy fejlődhet a hardverállomány is, minél kisebb lépésekben. Végső soron csak azt kell megvásárolni, amire szükség van.
Ez a stratégia kiküszöböli annak a rizikóját is, hogy a vállalat olyan megoldásba fektessen be, amely hosszabb távon szákutcába vezet, azaz régebbi technológiát használjon kompatibilitási célokból. Mire a vállalatok úgy érzik, hogy végre belenőttek a megoldásba, amelybe évekkel ezelőtt beruháztak, sok esetben a kérdéses eszközök már rég elavultak. Az új modell éppen azt biztosítja, hogy minden egyes előrelépés alkalmával a legújabb technológia kerülhessen felhasználásra. A vállalatok ennek megfelelően méltányolják is azt a rugalmasságot, amellyel igazodhatnak a változáshoz és növekedéshez, így tehát a hálózat magja sokkal inkább egy dinamikus entitás lesz, mint egy stagnáló központi egység.
A 3Com elhatározása, hogy olyan eszközöket szállítson, amelyek tökéletesen illenek a fent vázolt stratégiába. Minden egyes megoldásuk moduláris, gyorsan és könnyen csatolható kiegészíthető egységekhez, amelyek bővítik a kapacitást, és kiegészítik a funkcionalitást. Olyan szolgáltatáshalmazt kínálnak megengedhető áron, amelyre a vállalatoknak valóban szükségük van, így nem kell többé olyan beruházásra költeniük, amely funkcionalitásának vagy kapacitásának kihasználása kétséges.
Költségcsökkentés
A stratégia egyértelmű előnye a kiadásokra gyakorolt hatása. A vállalatok számára egyértelmű a hálózat kialakításának és fenntartásának fontossága, azonban az ezzel kapcsolatos nagy arányú kiadások már sokkal nehezebben igazolhatók a jelenlegi gazdasági környezetben. Még akkor is, ha a középvezetők meggyőző érvekkel támasztják alá az elektronikus kereskedelmi vagy ügyfélkapcsolat-kezelési megoldások fontosságát, a magas kiadások komoly visszatartó tényezők. Az "építőelem-hozzáállással" azonban a vállalat akár havonta fejlesztheti hálózatát, minden egyes alkalommal növelve a felhasználók megelégedettségét és a rendszer teljesítményét. A kiadások alacsonyabbak, az eredmény azonnali. Kisebb, árérzékeny vállalatok számára különösen vonzó a magas indulási költségek elkerülése. Hasonló előnyök leginkább csak az erőforrás-kihelyezéssel hozhatók összefüggésbe, azonban jelen esetben a hálózat házon belül marad, csakúgy, mint a hatékonyság, a megtakarítás és a rugalmasság.
Költségek azonban a hálózati termékek teljes életciklusa alatt felmerülhetnek, nemcsak beszerzéskor. Különösen a karbantartás igényelhet számottevő emberi erőforrást, amely általában komoly tényező a kiadások figyelembevételekor. A 3Com-termékek ezeket a kiadásokat úgy igyekeznek csökkenteni, hogy konfigurációjuk és karbantartásuk igen egyszerű, speciális szakembert nem igényel.
Az egyetlen logikus megoldás
A Pay As You Grow stratégia a hálózat fejlesztésére az egyetlen létező logikus üzleti megoldás. Ha lépést akarunk tartani az új technológiákkal, folyamatosan megújuló értékeket kívánunk a felhasználók számára kínálni, mindeközben kordában tartva a telepítési, karbantartási költségeket a büdzsé leghatékonyabb kihasználásával, az eljárás meglehetősen impozáns. Az alacsonyabb beszerzési kiadásokból adódóan és a hatékonyabb befektetésmegtérülés következtében a lépésről lépésre történő tervezés során a vállalatok eddig nem tapasztalt előnyhöz juthatnak.
Családi fotóalbum
A 3Com Network Supervisor minden SuperStack Switch 4400-as tartozéka. Ezért is nevezik sokan "intelligens kapcsolónak" a család tagjait, ugyanis a szoftverrel egyszerűen végezhető el a hálózat felmérése, feltérképezése, felügyelete és adminisztrációja. A 4400-as család másik sajátos jellemzője, hogy a hálózatban elnyomja a szükségtelen protokollokat és alkalmazásokat, s szinte korlátlanul bővíthető.
A felhasználók által végzett gazdaságossági számítások azt mutatják, hogy a 4950-es jelű kapcsoló beépítésével érhető el a legkedvezőbb portonkénti ár, ugyanakkor a későbbi igényeknek is megfelelnek az eszközök, mivel a 4924-es és 4950-es jelű kapcsolók a gigabites portsűrűség-növekedés esetén is biztosítják a megfelelő teljesítményt.
Kapcsolódó cikkek
- Egyre romlik a technológiai gyártók helyzete
- IHM: távközléspolitikai célok
- Triplájára növekedett az online csalások száma
- Kevesebb volt a fúzió az európai IT szektorban
- 2002: kevesebb vezetékes vonal
- Az EU-csatlakozás után Magyarországon is gyorsabban terjed majd a távmunka
- Miniszteri kerekasztallal zárult a gazdasági csúcstalálkozó
- D-Link 2003. év eleji tájékoztató
- Az IT döntéshozók évente csak két-három konferencián vesznek részt
- A hagyományos és az online média kapcsolata