Hollywood lecsap az egyetemi hálózatokra
"Aggodalommal tölt el bennünket, hogy egyre több hallgató használja az egyetemi hálózatot szerzői jogok által védett munkák illegális terjesztésére" - áll a levélben. "Úgy hisszük, ennek megfékezésére hatékony, és következetes fellépésre van szükség."
A nagy sebeségű hálózatok, amelyek egyre több egyetemi kollégium szobáiban, illetve az egyetemek laboratóriumaiban érhetők el, csendben az online fájlcsere központjaivá nőtték ki magukat a Napster 1999-es megjelenését követően.
Az egyetemi hálózatok adminisztrátorai - elsősorban technikai okokból - már régóta küzdenek az online fájlcsere szolgáltatások ellen, de a hálózatok szabad sávszélességét a végletekig felemésztő zene-, játék-, és videó letöltéseknek nem tudtak gátat szabni.
A szervezetek nyomatékosan kérik az amerikai egyetemeket, hogy vezessenek be szigorú megkötéseket a szerzői jogokat sértő tevékenységek visszaszorítása érdekében, valamint folyamatosan felügyeljék az egyetemi hallgatók online tevékenységét, és büntessék meg azokat, akik megsértik az irányelveket.
"A hallgatóknak tudniuk kell, hogy amennyiben szerzői jogok által védett munkákat terjesztenek, törvénysértést követnek el. Ez olyan, mintha besétálnának a jegyzetboltba, levennének egy könyvet a polcról, és titokban fizetés nélkül távoznának" - áll a levélben.
Kapcsolódó cikkek
- Adásszünettel a zenéért
- Az MPAA pellengérre állítja a legaktívabb fájlcserélő egyetemeket
- Egymillió kalóz DVD-t találtak a keresőkutyák
- Steve Jobs víziója a másolásvédelem nélküli zenékről
- A nyomok az egyetemre vezettek...
- Rendezte jogvitáját az Apple és a "Beatles"
- Próbaper: 1650 milliárd dollárra perel a RIAA egy orosz MP3 oldalt
- Társadalmilag elfogadott a fájlcserélés
- A Zune alattomos kis titka
- Európai szintű szabályozást sürget Lévai Katalin az e-zenei kereskedelemre