Nyomul előre az UPC
A nyíregyházi Bessenyei György Tanárképző Főiskola számítógépközpontjából kinövő Szab-I-Net Kht. rövid idő alatt vált a hazai alternatív távközlés, a kábeltelevíziós hálózaton keresztül kialakított széles sávú adatátviteli hálózatok és a nagy sebességű internetalkalmazások meghatározó fejlesztési központjává. Az 1996 januárjában alapított, és eddig a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő Szab-I-Net Kht. jelentette a modern számítógépes kommunikáció fellegvárát az ország keleti részében. Szabolcsban Magyarország egyik legintenzívebben fejlődő regionális informatikai rendszere indult el, amely több alkalommal országos és nemzetközi elismerést vívott ki.
Az UPC Magyarország a legnagyobb kábeltelevíziós társaság hazánkban. Húsz településen 450 000 háztartás kábeltévés szolgáltatásáról gondoskodik. Tulajdonosa, az amszterdami székhelyű United Pán-Europe Communications (UPC), szolgáltatása Európában 3,5 millió előfizetőhöz jut el, és a hagyományos kábel-televíziózáson túl több helyen (például Bécsben) internet- és telefonszolgáltatással is foglalkozik.
A cég Budapesten 100 000 háztartás mindennapi szórakoztatásáról gondoskodik. Tervei között szerepel az internet- és telefonszolgáltatás bevezetése. Az előbbi 1999 második felében várható, az utóbbira - a jogszabályi korlátok miatt - még néhány évig (legkésőbb 2002-ig) várni kell. Az UPC Magyarország több tízmillió dolláros beruházással olyan korszerű, interaktív csillagpontos kábelhálózatot épít ki Budapesten, amely azon túl, hogy a legkorszerűbb technológiát jelenti, és így alkalmas az internet- és telefonszolgáltatásra is, a hagyományos kábeltévés szolgáltatások területén komoly fejlődést jelent.
Kapcsolódó cikkek
- 70 ezer digitális kábeltévés előfizetőt remél a UPC
- Egységes kommunikációs megoldás az Avaya-tól
- NHH - térkép a szándékolatlan mobil roamingról
- Egységesíteni kell az uniós távközlési szabályozást
- 11 millió mobil-előfizető
- Digitális átállás - szatellit reneszánsz
- Japán: Kísérleti műhold az internetes kapcsolat javítására
- 40 milliós bírság a UPC-nek
- Telekom, média és IT szektor: Trendek 2008-ban
- Távközlés-specifikus 64-szálú Sun-szerver
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.