A kiadók a kalózkodás felszámolását sürgetik
A csoport emellett Kína fokozottabb felügyeletét is szükségesnek látja a szerzői jogok védelmének szempontjából, ahol az amerikai társaságok évi 1,85 milliárd dollárt veszítenek a filmek, zenék és szoftverek illegális másolása miatt. A szövetség az Egyesült Államok kereskedelmi biztosa által készített, szerzői jogsértésekkel foglalkozó éves jelentés előkészületei kapcsán fejtette ki álláspontját.
Az IIPA felmérése szerint a tavalyi évben a vizsgált 56 országban összesen mintegy 9,2 milliárd dolláros kárt okozott a zenék és filmek illegális másolása. A többi országban folyó kalózkodás további, hozzávetőleg 11-13 milliárd dolláros kárt jelent az amerikai társaságoknak. Ezek a számok azonban még nem tartalmazzák az interneten keresztül terjesztett videókat és zenéket, közölte a szervezet.
A legtöbb kárt, hozzávetőleg 771 millió dollárt a brazil kalózok okozták az amerikai kiadóknak 2002-ben. Nem sokkal maradt azonban el Tajvan és Oroszország sem. Ukrajna jóval kevesebb, mintegy 265 millió dollár kárt okozott, ez a szám azonban az ország zene- és filmeladásaihoz mérten jelent kiugróan rossz értéket.
Kapcsolódó cikkek
- Precedens értékű ítélet kalóz-ügyben Pécsett
- Kínai rakétahordozó tengeralattjáró a Google Earth-ön
- DVD-szabványok miatt pereli az LG a Quantát
- A kartellügyek közel kétmilliárdot hoztak az EU-nak
- Adásszünettel a zenéért
- A fájlcserélők miatt olcsó a kukorica
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- iTunes azonosító kell az iPhone-hoz