A csalók rákaptak a VoiceMail ügyfelek számláira
A fő tanulság, hogy a VoiceMail nettelefon-előfizetők jóval nagyobb valószínűséggel számíthatnak váratlanul nagy számlákra, mint a hagyományos telefonok előfizetői. A világháló megfúrása, sajnos, még mindig könnyebb, mint a kábelalagutaké, a kapcsolószekrényeké, a mikrohullámú sugaraké, vagy, pláne, az üvegszálaké.
A csalásokról már tud a két legnagyobb amerikai VoiceMail szolgáltató, az AT&T és az SBC Communication, és vizsgálják, hogyan tudnák kiküszöbölni a problémát.
Az SBC-nél a VoiceMail ügyfelek a kezdő jelszavát meglehetősen egyszerűen képezik, és azt küldik el az új hangpostás előfizetőknek. Így ezeket nem nehéz kitalálni. A jellegzetesen a Fülöp-szigetekről és Szaúd-Arábiából származó csalók rácsatlakoznak az AT&T vagy az SBS VoiceMail csatornáira, és próbálnak YES üzenetekkel elkapni egy-egy új előfizetőt üdvözlő üzenetet, és máris kész a baj. Mivel a lusta felhasználók a kezdő jelszót meg sem változtatják, akár évekig is használhatók a hangpostáik.
Az AT&T kicsit óvatosabb. Ugyanis hangfelismerő szoftvert is használ. Azonban egy megfelelően célzott YES válasszal ez is átverhető. Ha ugyanis megkapja a központ a YES üzenetet, akkor megnyitja a vonalat. A csalók ezt azután órákig vagy akár napokig is nyitva hagyják, mintha a kagylót nem tették volna le, hatalmas számlákat generálva a gyanútlan előfizetőnek. A cikkben említett egyik eset 12 000 USD-s számláról szól, amit az előfizető alig tudott lealkudni 8000-re. A csalásról ugyanis csak akkor értesült, amikor az AT&T csalásfigyelő személyzete fölhívta a nagy számla miatt. A visszahallgatott üzenetforgalomban aztán ott volt egy idegen hanggal, hogy: Yes, yes, I will accept the charges, yes, yes, yes . És ez a hangfelismerőt áthangolta a csalóra.
Az ügynek lehet fontos jelzése a hazai VoiceMail szolgáltatást üzemeltető telekommunikációs cégek számára, de ügyfeleiknek is.
Kapcsolódó cikkek
- Kritikus frissítések az Adobe Flash Playerhez
- D-Link NetDefend tűzfalak ICSA tanúsítvánnyal
- Harry Potter halott
- Kínai rakétahordozó tengeralattjáró a Google Earth-ön
- 11 hibát javít a Microsoft frissítőcsomag
- Robbanásveszélyesek a hamisított mobiltelefon-akkumulátorok
- Átlagban egy évig lappanganak a nulladik napi hibák
- EDR rádió a Balatonon: Biztonságosabb fürdőzés, gyorsabb életmentés
- Fokozottan veszélyeztetett a hazai KKV-k informatikai rendszere
- WabiSabiLabi: szoftverhibák online aukciósháza