Moore törvénye: Veszélyt jelent a személyes adatok biztonságára
"A népesség nem duplázódik meg 18 havonta. Annak a képessége viszont, hogy a számítástechnikai eszközök segítségével nyomon kövessenek minket, igen" - mondta Zimmermann, utalva arra, hogy a csúcstechnológiájú berendezések egyre több lehetőséget biztosítanak az emberek megfigyelésére. "Nem tudod elrejteni az arcodat" - tette hozzá.
Zimmermann a 90-es évek elején készítette el a PGP-t, miután az amerikai kormány egyre komolyabban kezdett foglalkozni az e-mailek megfigyelésével. A Pretty Good Privacy volt az első széles körben alkalmazott e-mail titkosítóprogram. A szakértő szerint napjainkban a megfigyelés jelenti a legnagyobb veszélyt a polgári szabadságjogokra.
Bár az elmúlt időben számos törvény született a nemzetbiztonság fokozottabb védelme érdekében, ezek könnyen visszafordíthatók, mondta Zimmermann. "A technológiai piac azonban nem így működik. Egyre fejlettebbé és egyre fondorlatosabbá válik. Amikor pedig a megfigyelőrendszerek hátterében megjelennek a számítógépes eszközök, a probléma tovább fokozódik. És ez az, ahol Moore törvénye bekerül a képbe" - tette hozzá Zimmermann, aki elmondása szerint magánszemélyként vett részt a konferencián, nem a PGP Corp. képviselőjeként.
Kapcsolódó cikkek
- Kritikus frissítések az Adobe Flash Playerhez
- D-Link NetDefend tűzfalak ICSA tanúsítvánnyal
- Harry Potter halott
- Kínai rakétahordozó tengeralattjáró a Google Earth-ön
- 11 hibát javít a Microsoft frissítőcsomag
- Robbanásveszélyesek a hamisított mobiltelefon-akkumulátorok
- Átlagban egy évig lappanganak a nulladik napi hibák
- EDR rádió a Balatonon: Biztonságosabb fürdőzés, gyorsabb életmentés
- Fokozottan veszélyeztetett a hazai KKV-k informatikai rendszere
- WabiSabiLabi: szoftverhibák online aukciósháza
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.