Érdekes új fejlesztésbe fogott a Visa és a Philips

Tóth Kristóf, 2003. május 30. 14:00
A Visa International és a Royal Philips Electronics egy olyan exkluzív együttműködési megállapodásról számoltak be, melynek keretein belül a két nagyvállalat közösen fog kifejleszteni, illetve később promótálni egy, a bankkártyákkal történő fizetéskor közvetlen kontaktust nem igénylő újfajta technológiát.
Az említett cégek képviselői elmondták, hogy amennyiben a fejlesztések sikerrel járnak, hamarosan világszerte elterjedhet a fizikai kapcsolatot nem igénylő bankkártyás fizetési módszer, de az új technológia ezenkívül számos egyéb felhasználási területen is bizonyíthatja alkalmasságát. Az új fejlesztés révén az áruházakban történő vásárlásokkor többé már nem kell lehúznunk a bankkártyát a leolvasón, hasonló módon pedig fizikai érintkezés nélkül használhatjuk majd például céges beléptető kártyáinkat.

"Mindkét cég ugyanarról a vízióról beszél, csak éppen ezt a víziót a Visa International, illetve a Royal Philips Electronics más oldalról próbálja megközelíteni. Értelemszerűen a Visa International elsősorban az újfajta fizetési módszerek kapcsán kívánja bevetni az új technológiákat, a Royal Philips Electronics pedig különböző jövőbeli fogyasztói elektronikus eszközökben szeretné felhasználni azokat" - nyilatkozta Gaylon Howe, a Visa International fogyasztói termékplatform részlegének az alelnöke.

Howe elmondta, hogy cége a fizikai kontaktust nem igénylő új technológiákat az úgynevezett "universal commerce", vagyis univerzális kereskedelem projekt keretein kívánja alkalmazni, melynek lényege nem más, mint hogy a vásárlók a jövőben lényegében bárhol, bármikor vásárolhatnak, még pedig bármilyen elektronikus eszköz segítségével. Ezzel párhuzamosan a Royal Philips Electronics egy szabványosított, otthoni nyílt infrastruktúrában szán fontos szerepet az új technológiának, vagyis a holland gyártó elképzelése szerint a jövő otthonaiban a személyi számítógépek, a mobiltelefonok, a játékeszközök, vagy például a kéziszámítógépek egymás közti biztonságos adatcseréjéért felelne az új megoldás. A Philips tervei szerint egyébént a Visával közösen kifejlesztendő, várhatóan már 2004-ben bemutatkozó új technológia húsz centiméteres távolságon belül több mint 1 Mbit/s-os vezeték nélküli adatátviteli sebességet fog biztosítani.
Kulcsszavak: Philips Visa fejlesztés

Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI

AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19

A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.

2024. november 24. 15:33

Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson

A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.

2024. november 24. 12:02

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36