Samsung: gyorsan terjednek a TFT-LCD monitorok Magyarországon is
Az értékesítési vezető elmondta, hogy az elmúlt évben a Samsungnak a magyarországi TFT-LDC piacon 15 százalék fölötti részesedése volt, s ezzel megszerezte az első helyet. A teljes monitorpiacon a társaság az elmúlt évben a második volt 22 százalékos részesedéssel.
Sallai Attila elmondta: míg a személyi számítógépek esetében 5-6 év a cserélési idő, addig a monitoroké ennek a fele.
Az értékesítési vezető aláhúzta: azért is várják a TFT-LCD monitorok gyors elterjedését, mert ma már Magyarországon is 100 ezer forint alatt van egy jó minőségű ilyen típusú 17 colos készülék ára.
A Samsung előrejelzése szerint az idén CRT monitorból 320 ezret, jövőre 274 ezret, míg 2005-ben már csak 227 ezret adnak el a gyártók a magyar piacon. Ezzel szemben a TFT-LCD monitorokból folyamatosan nő majd az eladás: a várakozások szerint az idén e készülékekből 120 ezret, jövőre mintegy 200 ezret, 2005-ben pedig már 277 ezret adnak el.
Sallai Attila elmondta: a Samsung piaci pozícióinak erősödését várja. Hozzátette: a társaság hamarosan újabb 11 fajta TFT-LCD monitor árusítását kezdi meg a magyar piacon.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell cáfolja a kivonulást az LCD TV piacról
- Kilép a Dell az LCD TV üzletágból?
- DCR: új mérési módszer a monitorok kontrasztarányára
- A kkv-szegmens a Samsung IT üzletág fő reménye
- 22"-es, szélesvásznú Hyundai LCD-k kedvező áron
- 24"-es, 16:10-es Samsung LCD igényes felhasználóknak
- Fantasztikus színek a Samsung Tulipán tévéin
- Két új Dell LCD
- Samsung 24 hüvelykes LCD panel LED hátsó megvilágítással
- 22"-es, szélesvásznú Acer LCD játékkedvelőknek
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.