Az IVSZ elnöke tagja a Kormány ma induló kínai delegációjának
A kínai piacon az IVSZ kiváló exportlehetőséget lát a hazai informatika számára
Csepeli György, az IHM politikai államtitkára és Dr. Kóka János a következő napokban kínai politikusokkal, társadalmi szervezetek képviselőivel és üzletemberekkel találkozik. A tárgyalások témái között a Kínába irányuló magyar szoftver-export ugyanúgy szerepel, mint a tőkebefektetési lehetőségek feltárása, vagy a Magyarországon élő kínaiak és az ide látogató kínai turisták speciális informatikai igényeinek kielégítése. Az IHM és az IVSZ vezetői útjuk során együttműködési megállapodásokat készítenek elő a kínai kormányzat illetékeseivel, illetve az informatikai vállalkozásokat tömörítő testvérszervezettel.
Dr. Kóka János a Szövetség mind a 262-t tagját képviseli majd a kínai szaktárca képviselőjével illetve a helyi informatikai ágazat szakmai szervezetével folytatott találkozások és tárgyalások során. „Bizom benne, hogy a magyarországi szoftveripar képes bekapcsolódni a távol-keleti ország elektronikus közigazgatási rendszereinek kialakításába. A hazai kínai közösség vagy a Kínából Magyarországra érkező turisták informatikai igényei pedig az informatikai vállalkozók számára jelentenek új, eddig kiaknázatlan piacbővítési lehetőséget, amelynek azonban elengedhetetlen előfeltétele az államközi-, a vállalatközi-, és a szakmai kapcsolatok fejlesztése."
Kapcsolódó cikkek
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
- Ismét magyar tag a legnagyobb európai infokommunikációs szövetség elnökségében
- Új vezető az IVSZ élén
- Tizedik alkalommal lehet pályázni az IVSZ Gyurós Tibor-díjára
- Szittya Tamás az IVSZ "Nemzetközi piac, hardver-szoftver kereskedők" szakterületének vezetője
- Új elnökség és szervezeti átalakítás az IVSZ-ben
- Szathmári Géza az IVSZ alelnöke lett
- IVSZ Üzleti Akadémia: Beck György, Bojár Gábor és Kemény Dénes a vezetésről
- Az IVSZ szerint létfontosságú a szerzői jogdíjak rendszerének reformja
- Egy héten belül két rangos iparági elismerés
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Ezt tudja az OMODA autók gyártója, a Chery Group új akkumulátor-technológiája
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.