Az IBM harcol a féregprogramok ellen
A Billy Goat elnevezésű szoftver fejlesztés alatt álló verziója már több hónapja felügyeli az IBM egyik svájci számítógépes rendszerét, valamint egy ideje a Bluewin nevű svájci internetszolgáltató hálózatán is működik. Az új féregblokkoló szoftver egyedülálló megközelítést alkalmaz a féregprogramok felismerésére, és a rosszindulatú programok által gerjesztett hálózati forgalom kiszűrésére. A szoftver többek között megjegyzi, ha egy program érvénytelen IP címeken próbál elérni számítógépeket, amely véletlenszerű célpontkeresésre utalhat, vagy önmagát másolja át más rendszerekre.
Az új szoftver jelentősen lecsökkenti a téves riasztásokat, amely a hagyományos behatolásjelző megoldások estében meglehetősen gyakori, mondta Andreas Wespi, az IBM Global Security Analysis Lab vezetője. "A féregprogramok rendkívül gyorsan terjednek, ezért csak egy olyan szoftver fékezheti meg őket, amely a programok tevékenységét is elemzi" - tette hozzá Wespi.
A januárban megjelent SQL Slammer féregprogram például 15 perc alatt terjedt el világszerte.
Egyelőre még kérdéses, hogy az új szoftvert milyen formában fogja kiadni az IBM. A társaság tervei szerint a szoftver vagy a Tivoli termékcsalád részeként jelenik meg, vagy beépül az IBM biztonsági szolgáltatásaiba.
Kapcsolódó cikkek
- Vírust terjeszt a hamis Adobe letöltőoldal
- Az adathalászat növekedést, a botok előfordulása csökkenést mutat
- Totális háború: egymillió vírus készenlétben
- Májusi kémprogram toplista
- 10 antivírus-szoftver megbukott a júniusi VB 100 teszten
- Piacvezető itthon a NOD32
- "Virus Bulletin 100%" díjat kapott a VirusBuster Professional
- Még nem fertőzött a PC-je? Kattintson ide, és az lesz...
- Új vállalati kémprogram-eltávolító
- Megjelent az AVG Internet Security Home változata
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.