Megdőlt az internet korábbi sebességi rekordja
Két nagy tudományos kutatóközpont munkatársai szerdán közös sajtótájékoztatót tartottak, ahol is kiderült, hogy az intézményeknek sikerült megdönteniük az internet eddigi adatátviteli sebességi rekordját.
A CERN francia-svájci határnál található laboratóriumából október 1-jén 1,1 terabyte adatot küldtek át 5,44 gigabit/s-os adatátviteli sebesség mellett a Kaliforniai Műszaki Egyetem laboratóriumába. Összehasonlításképp, ez mintegy húszezerszer nagyobb, mint az átlagos kereskedelmi szélessávú internetkapcsolatok sebessége, és segítségével egy hatvanpercnyi zenei felvételt tartalmazó CD kevesebb mint egy másodperc alatt továbbítható egyik helyről a másikra. Utóbbi művelet végrehajtásához egy hagyományos szélessávú kapcsolat esetében több mint nyolc perc szükségeltetik.
Olivier Martin, a CERN egyik vezető munkatársa elmondta, hogy a mostani kísérlet sokkal több, mint egy egyszerű rekorddöntés. Martin szerint az ilyen és ehhez hasonlóan rendkívül nagy sebességű hálózati kapcsolatok a jövőben fontos szerepet játszhatnak abban, hogy a világ különböző pontjain tevékenykedő tudományos kutatók egymással közreműködve folytathassanak kísérleteket. Martin úgy véli, hogy a nagy sebességű internetes kapcsolatok révén a kutatók minden eddiginél gyorsabb és hatékonyabb munkát végezhetnek majd.
Harvey Newman, a Kaliforniai Műszaki Egyetem munkatársa szerint a mostani kísérlet eredményei olyannyira biztatóak, hogy rövid időn belül megvalósulhat egy akár 10 Gigabit/s-os sebességű internetes kapcsolat is. Említésre méltó, hogy a megelőző internetes sebességi rekordot is a CERN, illetve az említett kaliforniai egyetem munkatársai érték el, akik idén februárban 2,38 Gigabit/s-os internetes adatátviteli sebességet regisztráltak.
Kapcsolódó cikkek
- Supernova 2007 konferencia: az internet és a fekete lyuk
- ProCurve infrastruktúrán készül a jövő internetének koncepciója
- Az internetes cenzúra terjedésére figyelmeztet az Amnesty International
- 122 millió európai az interneten
- A britek neteznek a legtöbbet
- Növekvő netcenzúra világszerte
- Cyberbullying: Az új típusú támadás főként a tizenéveseket célozza
- Indul az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- Nyári szemeszterrel folytatódik az ingyenes Internet Oktatási Program
- Megduplázódott a rosszindulatú kódok száma
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.