Fizetniük kell a jogdíjakat a webrádióknak
Az amerikai bíróság harmadfokú ítélete szerint az online rádióadóknak jogdíjat kell fizetniük a világhálón keresztül továbbított zeneszámok után.
A szerzői jogi kérdésekkel foglalkozó Copyright Office a tavalyi évben óránként 1 cent jogdíjat határozott meg minden egyes felhasználó után. Ezt az összeget az amerikai kongresszus később azonban lecsökkente a kisebb, kizárólag online közvetítő rádióállomások számára.
Az amerikai rádióállomások a dalszerzőknek fizetnek jogdíjat a lesugárzott zeneszámok után, viszont nem kell fizetniük az előadónak, lemezkiadónak, valamint egyéb jogtulajdonosnak. A jogdíjfizetési kötelezettséget az amerikai kongresszus 1995-ben, illetve 1998-ban két törvénnyel módosította, így az internetes továbbítás is díjkötelessé vált. Az online rádióállomások szerint viszont ezek a törvények a zeneletöltésekre vonatkoznak, nem pedig az adatfolyam alapú internetes sugárzásra.
Az online rádiókat képviselő szervezet közleménye szerint az internetes műsorszolgáltatók csalódottak a döntés miatt, de nem adják fel a küzdelmet. "Minden, a jog által biztosított eszközt igénybe fogunk venni, hogy megfordítsuk ezt az ítéletet, amely véleményünk szerint a törvények hibás értelmezésének eredménye" - mondta Dennis Wharton, a National Association of Broadcasters szövetség szóvivője.
Kapcsolódó cikkek
- EDR rádió a Balatonon: Biztonságosabb fürdőzés, gyorsabb életmentés
- DVD-szabványok miatt pereli az LG a Quantát
- A kartellügyek közel kétmilliárdot hoztak az EU-nak
- Adásszünettel a zenéért
- A fájlcserélők miatt olcsó a kukorica
- Új magyar rádió kezdi meg működését a Vajdaságban
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- Jogtalanul gyűjt adatokat az FBI
- iTunes azonosító kell az iPhone-hoz
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.