A Symantec felvásárolta az ON Technology-t
A Symantec és az ON Technology Corp. ma bejelentette, hogy
igazgatótanácsaik jóváhagyták az ON Technology Symantec általi,
körülbelül 100 millió USD készpénzügylet keretében történő
megvásárlását. Az ON Technology vállalati infrastruktúra-kezelő
megoldásai tovább erősítik a Symantec meglevő vállalatkezelési
üzletágát, és ideális kiegészítői lesznek a cég vállalatvédelmi
üzletágának.
Az ON Technology megoldásai egész sor számítástechnikai környezetben és eszközön központi, felügyelet nélküli kezelést biztosítanak – így önműködő felderítést, operációs rendszer és alkalmazás-telepítést, folyamatos frissítést, valamint szoftverhasználat- és licenckezelést. Az ON Technology meglevő, kiterjeszthető és szabványokra épülő architektúrája a Symantec Ghost felhasználói számára egyetlen egyesített kezelőfelületről teszi lehetővé a Ghost lemezképek önműködő telepítését, valamint a konfigurációs változások, az alkalmazások és a védelem hibajavításainak célba juttatását.
Az ON Technology megoldásai az operációs rendszer átállítását, a szoftverek rendszerbe állítását, a mobil és távoli rendszerek, az erőforrások, a védelem és a javítások kezelését, valamint a katasztrófa utáni helyreállítást teszik lehetővé. Fontos szerepet fog játszani a Symantec vállalatkezelési kínálatának bővítésében. Az ezt a technikát használó szervezeteknél jelentősen csökkennek az informatikai költségek, nő az üzletmenet szempontjából fontos alkalmazások és rendszerek rendelkezésre állása és megbízhatósága, fokozódik mind az informatika, mind a végfelhasználó termelékenysége.
Kapcsolódó cikkek
- Új vezető a Microsoft Magyarország élén
- Terjeszkedik a Nikon
- Több mint százezerrel bővült az RCS&RDS előfizetőinek száma
- Versenyhivatali áldás a Microsoft-aQuantive ügyletre
- A Symantec 200 millió USD költségcsökkentést tűzött ki célul
- A Symantec felvásárolja az Altiris-t
- A Symantec szilárd második üzleti negyedévet zárt
- Stratégiai partnerségre lépett a Juniper Networks és a Symantec
- Sven Schuldt a Symantec új regionális igazgatója
- A 2006-os pénzügyi évet szilárd negyedik negyedévvel zárja a Symantec
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.