Aktív adatvédelem - PiK-SYS Szakmai Nap
Magyarországra ismételten ellátogatott a McAfee AVERT (Anti Virus Research Team) egyik vezető kutató mérnöke - Marius van Oers. Előadásában a vírus-fenyegetettség aktuális kérdéseiről szólt, elemezte a LINUX illetve VBA makrovírusokat és az egyre elterjedtebb mobil eszközök védelmi kérdéseit, valamint hasznos tanácsokat adott a vírusfertőzések elkerülésére. Kifejtette, hogy a vírusok számának növekedése elleni hatásos megoldás egy vírusvédelmi és kéretlen levelek - spamek - kiírtásával ötvözött megoldásban rejlik. A jövőt illető újdonságok közt említette a .NET, valamint a vezetéknélküli hálózatok széleskörű alkalmazása miatti biztonsági védvonal megteremtését.
Az EU-csatlakozás közeledtével a köz- és versenyszféra hazai szereplői együttműködésének stratégiailag fontos elemévé váló IT-biztonság a jogalkotók számára is folyamatos kihívást jelent.
A csatlakozás dátumának közelsége miatt felgyorsult informatikai biztonsággal kapcsolatos jogalkotási tevékenységről Ormós Zoltán szoftverjogász számolt be a hallgatóságnak.
A NAI területi felelőse, Tóth Árpád, a Network Associates védelmi stratégiáját bemutatva az összetett támadások kivédésére irányuló mechanizmusok fontosságáról beszélt. A teljes védelem érdekében megvalósított többszintű biztonsági megoldást hangsúlyozva ismertette nagyvonalakban a NAI legújabb rendszervédelmi és hálózati megoldásait.
A NAI IPS megoldásairól részletesen szóló Barna Tamás rendszermérnök a mind bonyolultabb és nagyobb számú támadások miatti többszintű támogatás fontosságát emelte ki. Mint mondta, a legjobb fajta behatolás-megelőzés az informatikai rendszerekre zúduló ismert és ismeretlen támadások megbízható megállítására a sérülékenységi ablak bezárása. A hálózati IPS-ként alkalmazott IntruShield-ben, valamint a rendszer (végpontok) védelmét szolgáló Entercept-ben rejlő lehetőségek - a szervereken alkalmazott megelőző védekezésen túl - a tűzfal mögötti, továbbá a naprakész kiszolgáló védelmet, és a biztonság rendelkezésre állásának növelését is szolgálják.
A konferencián az IT-biztonság kapcsán ismét a támadások kereszttüzébe került Microsoft is ismertette új termékei, illetve a jelenleg folyó fejlesztései szintjén a biztonság növelése érdekében tett lépéseit.
A délutáni szekció előadásokon termékismertetőket hallgathattak a résztvevők.
A PacketShaper alkalmazás-szintű sávszélesség-menedzsmentről, Tamás Zoltán, a késleltetés nélküliséget garantáló WatchGuard tűzfal eszközökről Jenőfi Ambrus, a PiK-SYS IT biztonsági mérnökei tartottak előadást. A központosított e-mail titkosítást garantáló, önmenedzselő, a felhasználók és az infrastruktúra átláthatóságát garantáló skálázható PGP Universalról Marc Heinzmann tartott tájékoztatót.
Behatolás-megelőzés a gyakorlatban
A konferenciát követő napon - tavaly indult hagyományteremtő kezdeményezésük folytatásaként -, "Behatolás-megelőző rendszerek a gyakorlatban II." címmel a "Honeynet" felépítéséről és az IPS-ről tartott a PiK-SYS workshopot. Az alapszintű hálózati és Linux ismeretekkel rendelkező jelentkezőknek a Marc Heinzmann vezetésével zajló interaktív tanfolyamon csapda-rendszer Open Source eszközökkel történő létrehozására, továbbá behatolás-védelmi taktikák, módszerek helyes alkalmazásának megismerésére nyílt lehetőségük. A workshop tematikája a kliens-, illetve a hálózat alapú behatolás-megelőző rendszerek gyakorlati megvalósítására és a támadások elhárításának folyamatára koncentrált.
Újdonság
A fenti rendezvényekkel szinte egyidőben, november 10-én látott napvilágot egy, a PiK-SYS Kft. és a Győri Széchényi István Egyetem közötti szerződés. Ennek alapján az idei félévben az egyetem villamosmérnöki kara távközlés-informatikai szakának 21 hallgatója szerezhet - a StoneGate termékek hazai elterjesztésében érdekelt PiK-SYS Kft. szakértői és a Távközlési Tanszék oktatói közreműködésével - tűzfal-technikai jártasságot. A négyhetes képzésben résztvevő fiatalok piacképes felkészültségéről a StoneSoft Co. interneten keresztül zajló hivatalos vizsgájáról szóló okirat tanúskodik majd.
Több mint 10 éve (1991. óta) forgalmazza a PiK-SYS Kft. a világ vezető IT biztonságtechnikai fejlesztőinek termékeit. Munkatársaik arra törekszenek, hogy az általuk kidolgozott és kivitelezett megoldások tökéletesen megfeleljenek ügyfeleik igényeinek, és hosszú távon biztosítsák a rendszerek üzembiztonságát, teljesítményét. Az informatika új kihívásainak megfelelően a cég folyamatosan változik, de néhány motívum állandó: a szolgáltatások tartósan magas színvonala, a bizalomra épülő, ügyfél-centrikus szemléletmód, és a korrekt partnerkapcsolatok. Ezek olyan értékek, amelyek nagy szerepet kapnak a cég arculatának kialakításakor. Több száz visszatérő ügyfél, negyvenezernél több értékesített licenc igazolja a partnerek bizalmát és elégedettségét.
További információ: Pistár Mária, ügyvezető igazgató, PiK-SYS Kft. Tel.: 455-6000
Kapcsolódó cikkek
- IDC IT biztonsági konferencia
- Megnyílt a 7. Bosch távközlési és biztonságtechnikai szakmai nap
- ITBN2006: Informatika Biztonság Napja
- HP konferencia a rendszerleállások üzleti hatásairól
- Biztonságos működés a bizonytalan világban
- isse 2005: Fókuszban a vállalati it-biztonság és it-stratégia
- Népszerű az első Informatikai Biztonság Napja konferencia
- Nemzetközi informatikai biztonsági konferencia és kiállítás Budapesten
- Új generációs PGP adattikosító termékek
- Szeptemberben rendezik a 2005-ös Hacktivity biztonságtechnikai konferenciát
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.