Bérelt kontra saját szerverek

1999. augusztus 18. 14:26
A legtöbb vállalkozást, amely marketingtevékenységének Internetre történő kiterjesztésén fáradozik, erősen foglalkoztatja az a kérdés, hogy saját vagy a szolgáltatójánál bérelt számítógépen üzemeltesse-e web-oldalait.
A kérdésre valószínűleg nem adható egyértelmű válasz. A virtuális szerver mellett szól az az érv, hogy nagyon sok pénzt meg lehet takarítani, ha inkább helyet bérelünk valamely nagy és megbízható szolgáltató számítógépén. A házon belüli web-kiszolgálók esetében a hardveregység, a szoftverek, a rendszeradminisztráció, a fizikai kapcsolat és a tűzfal költsége egyaránt a vállalkozásra hárul - ez összességében éves szinten könnyedén felemészthet jó néhány millió forintot. Ezzel szemben egy ISP-nél mindezt lényegesen kevesebbért is megkaphatjuk. Természetesen ez esetben sincs akadálya, hogy a cég honlapját saját domain név alatt érjék el az odalátogatók (pl.: www.vallalkozas.hu). A saját név egyébként sokkal impozánsabb, mintha a szolgáltató gépének egy alkönyvtárában helyezkednek el az oldalak (pl.: www.szolgaltato.hu/vallalkozas/oldalai.html). A saját név egyébként sem kerül aránytalanul többe, viszont ez a pluszköltség is kifizetődik hosszú távon (jól érzékelhető a különbség a telefonközpontok példáján keresztül: az egyforma számjegyekből álló telefonszám lényegesen jobb elérhetőséget biztosít, mintha egy irodaház portásán keresztül kellene mellékek kapcsolgatását kérnünk). Néhány kivételes esetben előfordulhat, hogy saját kiszolgálóra van szükség. Ezek a következők:

- hetente több tízezren látogatják oldalainkat;

- olyan programokat szeretnénk a web-kiszolgálón használni, amelyet a szolgáltató nem hajlandó telepíteni;

- online, percre kész információt kívánunk szolgáltatni egy belső adatbázisból.

Még a fent említett példáknál is ésszerűbb, ha az általunk telepített és üzemeltetett számítógépet a szolgáltató telephelyén helyezzük el (ennek a neve "co-location"), hiszen így közvetlen befolyásunk lehet a kiszolgálóra, mégis megtakarítjuk a fizikai összeköttetés (bérelt vonal) meglehetősen borsos költségét.

Kulcsszavak: onlineszolg ISP

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet

A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél. 

2024. november 21. 20:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01