StoneGate tűzfal termékek oktatása a győri Széchenyi István Egyetemen
"Egyetemünk a számítógépes kabinetek védelmére teszteléseket folytatott a StoneGate tűzfal megbízhatóságára vonatkozóan. A teszteredmények pozitív kiértékelése után felmerült az igény a közelmúltban indított távközlés-informatika szak hallgatói számára a korszerű, tűzfal nyújtotta ismeretek oktatására. A finnországi Stonesofttal és magyarországi partnerével, a PiK-SYS Kft.-vel történt egyeztetés követően tanszékünk véglegesítette az elképzeléseket. A szerződés olyan előnyöket jelentett az oktatás számára, melyek jelentősen korszerűsítették a tananyagot és belső átszervezéssel megvalósíthatók voltak. Mindemellett a hallgatókat olyan értékes tudás birtokosává teszi, mely elhelyezkedési lehetőségeiket - egy hivatalos StoneGate vizsga birtokában - nagymértékben megnöveli." - nyilatkozta dr. Borbély Gábor, egyetemi docens, a Távközlési Tanszék vezetője.
Az egyetem villamosmérnöki szakán, a távközlés-informatika szakirányon tanuló 21 hallgató számára október 20-án indult meg a négy hetes elméleti és négy hetes gyakorlati felkészítést biztosító képzés. A Kommunikációs rendszerek programozása elnevezésű tárgyba beépült tananyag magában foglalta a tűzfal-funkciók áttekintését, a tűzfal-rendszer felépítését, az általános tűzfalszabályok létrehozását, a tűzfalrendszer naplózását, a felhasználói menedzsmentet, a hálózati címfordítást, a felhasználó-azonosítást, a virtuális magánhálózatok kialakítási lehetőségeit, s számos más fontos funkciót. Az előadásokat a PiK-SYS Kft. minősített StoneGate mérnöke, míg a gyakorlati foglalkozásokat a Távközlési Tanszék oktatója tartotta. A teljes oktatás a tanszék egy korszerűen felszerelt számítógépes laboratóriumában zajlik. A kurzus végén a hallgatók előre meghirdetett időpontban, ellenőrzött körülmények között a Stonesoft Corporation hivatalos vizsgáján is részt vehetnek, s erről hivatalos okiratot kapnak. Mivel az előadásokat az egyetem végzős évfolyamának diákjai hallgatják, ezért tudásukat akár már fél éven belül a munkahelyükön alkalmazhatják is.
Petrovicz Nikolett harmadéves hallgató a képzésről elmondta, hogy az elméleti alapok mellett a gyakorlatra is megfelelő hangsúly került, s a kurzus kellőképpen mély ismereteket biztosít mindkét szempontból. Hasonló véleményt fogalmazott meg Jónás Zsolt hallgató is, aki hozzátette, hogy a Linux-alapú StoneGate tűzfalrendszer rendkívül felhasználóbarát grafikus kezelőfelülettel rendelkezik. Számára a StoneGate tűzfalrendszer működésének elsajátítása az egyéb általa ismert tűzfalakhoz képest egy kiemelkedő technológiai megoldás megismerését jelentette. Mindkét hallgató egyetértett abban, hogy a Stonesoft tanfolyam sikeres elvégzése is hozzájárul diplomájuk európai szintű elismeréséhez, bizonyítja tudásuk naprakész állapotát, valamint tanúsítja a tanulmányi évek során szerzett jártasságot. A Stonesoft termékeit a fokozott biztonsági követelmények teljesítésére optimalizálták, mégis könnyen telepíthetőek, egyszerűen konfigurálhatóak és központilag felügyelhetőek - ami kivételes költséghatékonyságot eredményez. A termékcsaládba tartozó tűzfalak között ugyanúgy megtalálhatók a kis irodák és kirendeltségek számára készült rendszerek, mint a csúcskategóriás vállalati tűzfalak / VPN átjárók.
A Távközlési Tanszék vezetője elmondta, hogy az egyetem nagyon örült a lehetőségnek, s természetesen szeretnék tovább bővíteni a kapcsolatot, s nem csak az oktatás terén, hanem a hazai tesztelésbe és kutatásba történő bekapcsolódással is.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai felkészítés érzékszervi fogyatékosoknak
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- Teljes körű internetes védelem magyarul - megjelent az új Outpost
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
Galaxy AI: Mesterséges intelligencia a csuklódon és a füledben
A Samsung legújabb okoseszközeiben kulcsfontosságú szerepet tulajdonít a mesterséges intelligenciának (AI). A Galaxy AI egy olyan, a mindennapokat támogató intelligens technológia, amely a felhasználói igényekhez alkalmazkodik, egyaránt a fitnesz, az egészségmegőrzés és a kommunikáció területén. Az új Galaxy Watch7 és Watch Ultra okosórák, valamint a Galaxy Buds3 és Buds3 Pro fülhallgatók a vállalat első olyan viselhető eszközei, amelyeken a Galaxy AI átfogóbb, személyre szabottabb élményt nyújthat. A mesterséges intelligencia a korábbi funkciókat még színvonalasabbá teszi, miközben számos új szolgáltatást is kínál.
A HONOR Magic V3 elsőként kapja meg az AI-alapú MagicOS 9.0 frissítést
A HONOR bejelentette a MagicOS 9.0 hivatalos frissítési ütemtervét. A MagicOS 9.0 hivatalos verziója* először a HONOR Magic V3 készüléken lesz elérhető Európában decembertől. Az iparág első, minden szituációhoz személyre szabott AI operációs rendszereként a felhasználói élmény sokkal jobb lesz, beleértve a továbbfejlesztett AI funkciókat, az optimalizált ember-gép interakciót és még több személyes AI élményt.
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
HMD: A szülők fele szerint megváltozott a gyerekük személyisége a telefonhasználattól
A HMD friss kutatásai szerint az okostelefonok negatívan hatnak a fiatalokra. A szülők háromnegyede aggódik a telefonhasználat miatt, és több mint fele úgy érzi, túl korán vásárolt okostelefont a gyerekének. A fiatalok harmada megerősítette, hogy valóban hajlamosabb a szorongásra, amióta telefont használ, de azt is bevallották, hogy túl sok időt töltenek a közösségi médiában.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.