Club3D: érkeznek az első XGI Volari Duo V8 Ultra grafikus kártyák
A Club3D új, Volari Duo V8 Ultra grafikus kártyáján 2db V8-as processzor üzemel 350 MHz-es frekvencián, mellettük pedig 256 MB 800 MHz-es GDDR-II memóriát találunk. A kártya ugyan hamarosan a boltokban lesz Európában is, azonban a Club3D egyelőre nem árulta el, hogy milyen áron juthatunk majd hozzá.
Az XGI Volari Duo V8 Ultra kártya egyike azon kevés megoldásoknak, amely kétprocesszoros grafikus feldolgozást alkalmaz. Az eddigiekben azonban minden ilyen irányú próbálkozás megbukott, gondoljunk csak az ATI néhány évvel ezelőtti Rage Fury MAXX videokártyájára, amihez azóta sem létezik NT kernel alá drivertámogatás, vagy a 3DFX Voodoo 2 SLI megoldására, vagy akár Voodoo5 5500-ra, amely lényegében a piaci megjelenését is alig érte meg. A nagy kérdés tehát az, hogy ezúttal valóban képes lesz-e életben maradni egy ilyen megoldás. Kétségtelenül most a legtöbb a driverkészítőkön és a termék árán múlik.
Kapcsolódó cikkek
- HD képességgel rendelkező ATI VGA kártya
- Az AMD piacra dobta ATI grafikus csippel ellátott lapkakészletét
- Az AMD az Nvidia megvásárlását fontolgatta
- AMD-ATI R600 grafikus processzor néhány részlete
- Mesterségesen tartotta magasan az árakat az ATI és az Nvidia?
- Jelentősen csökkent az ATI piaci részesedése
- Az AMD átnevezi az ATI lapkakészleteket
- A VoodooPC bejelentette az első négymagos PC-t
- 2000 dolgozót bocsát el az AMD-ATI
- Az AMD 5,4 milliárd dollárért megveszi az ATI-t
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.