A Brnói Egyetemi Kórház az IBM és a Siemens digitális képfeldolgozó rendszerét alkalmazza
A rendszer az IBM és a Siemens Medical legújabb technológiái segítségével digitalizálja az évi 400 000 kórházi vizsgálat kapcsán készült radiológiai felvételeket. Az intézmény információs környezetével összekapcsolt új megoldás egyetlen rendszeren belül biztosítja az orvosok számára az archivált felvételek és a kapcsolódó betegadatok azonnali hozzáférését. A jogosult felhasználók a hálózat bármely pontjáról egyszerűen elérhetik és lehívhatják a képeket, kereshetnek a különböző forrásokból származó adatok között és megoszthatják az információkat kollégáikkal.
Jan Burian, az Egyetemi Kórház főigazgatója szerint az információk hasznosítása stratégiai prioritásnak számít az intézménynél: "Célunk, hogy a kórházban felhasznált összes információt digitális formába öntve, papír és film nélküli kórházat hozzunk létre. Lényeges szempont volt, hogy gazdaságos módon, technikai szempontból kifogástalan képekkel tudjuk ellátni az orvosokat, és minimális szinten tartsuk a betegeinket érő sugárterhelést. Az új digitális képfeldolgozó rendszer azonban további előnyöket is kínál a régi, filmalapú megoldáshoz képest. Egyrészt lehetővé teszi a klinikai orvosok és a radiológusok számára, hogy a lehető legkényelmesebben, akár a műtőben, az ambulancián vagy éppen a beteg ágya mellett hozzáférjenek a fontos vizsgálati adatokhoz. Másrészt ebben a rendszerben orvosaink a Brnói Egyetemi Kórház, illetve a világon működő bármely egészségügyi intézmény szakembereivel konzultálhatnak betegeik radiológiai felvételeiről. Harmadrészt a régi felvételek archívumának egyszerű elérése lerövidíti a diagnosztizálás folyamatát. Összességében véve az új rendszer jóval hatékonyabbá tette kórházunk radiológiai és klinikai egységeinek működését. Méretét tekintve a Brnóban kialakított orvosi képfeldolgozó rendszer egész Kelet-Közép-Európában egyedülálló. Ezzel a megoldással a Brnói Egyetemi Kórház felzárkózott az Európai Unió és az Egyesült Államok vezető egészségügyi intézményei mögé."
"A digitális kommunikációs rendszer radikálisan átalakítja a klinikai működést" - mutatott rá Leos Raibr, az IBM CEMA-régió Healthcare and Life Sciences üzletágának vezetője. "A filmek, megvilágítókeretre függesztett radiológiai felvételek és kézírásos jegyzetek jellemezte analóg korszakot lezárva megteremti a fejlett számítógépes hálózatokra és nagy felbontású monitorokra épülő digitális környezet kiépítésének lehetőségét. A Brnói Egyetemi Kórház által bevezetett rendszer a legmodernebb digitális technika segítségével mérsékli a költségeket, fokozza a hatékonyságot és javítja a betegellátás színvonalát.“
"A kórház különböző munkahelyeit összekötő rendszer támogatja a kritikus fontosságú képi információk egyszerű és hatékony átvitelét. Valamennyi eleme korszerű digitális technológiára épül, így jóval pontosabbá és gyorsabbá teszi a diagnosztikát" - jelentette ki Josef Krmencik, a Siemens Medical Solutions igazgatója. "A PACS átfogó rendszer, amely megkönnyíti a betegadatok feldolgozását, és segítséget nyújt az orvosoknak az információk kidolgozása, értékelése és továbbítása terén. Funkciói az elvégzett vizsgálatok dokumentálását is támogatják, ami ésszerűsíti az egészségbiztosító pénztárakkal folytatott kommunikációt. Ez a Siemens és az IBM közös PACS megoldásának első teljes körűen bevezetett példánya Európában és egyben a kelet-közép-európai régió legnagyobb ilyen jellegű rendszere."
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.