Magyar képzőművészeti adatbázis az interneten
A folyamatosan bővülő, szabad hozzáférésű virtuális tárlat az informatikai tárca eVilág elnevezésű, IHM-ITP-2 jelű pályázatán elnyert támogatással és a KFKI Csoport szponzori segítségének köszönhetően, valamint a Magyar Elektronikus Könyvtárért Egyesület közreműködésével kibővített formában és megújult szolgáltatásokkal várja a látogatókat.
A digitális gyűjtemény - amely jelenleg 431 művész és számos középkori ismeretlen mester összesen 5167 alkotásának digitális reprodukcióját tartalmazza - kiváló alapja, majd a későbbiekben része lehet egy jól alkalmazható műtárgy-adatbázisnak.
Az oldalnak 1997-es elindulása óta több mint egymillió látogatója volt. A látogatók négyötöde azonban az angol nyelvű változatot tekintette meg, amely jelzi egyrészről a magyar művészeti értékek iránti külföldi érdeklődést, valamint azt a sajnálatos tényt is, hogy a magyar műalkotások iránti hazai érdeklődés még nem elégséges. A megújult honlap elsődleges célja ezért az érdeklődés felkeltése.
A weblap bemutatja az egyes korszakokat, az alkotókat, művészetüket és legfontosabb műveiket, feltárja a művészettörténeti hátteret és összefüggéseket, lehetővé téve a magyarországi festészet és szobrászat teljes vonulatának áttekintését. A honlapon nem csupán képek reprodukciói tekinthetők meg, de magyar és angol nyelvű műelemzések, valamint tárlatvezetés is segíti a tájékozódást. A honlapon művészeti kislexikon, helységnév-azonosító táblázat, letölthető katalógus, továbbá múzeumi lista is hozzáférhető.
Oktatási, kutatási célra jól alkalmazható új eszköz az úgynevezett ikerablak-nézet, amely a képernyőt két részre osztva lehetővé teszi az egyidejű, egymástól független, gyorsabb áttekintést lehetővé tévő használatot, ily módon a műalkotások összehasonlítását is.
A Képzőművészet Magyarországon - www.hung-art.hu - több, művészeti témájú honlappal együtt egy új, közös szerverre költözött. A Web Művészeti Galéria (11.000 kép) az európai festészet és szobrászat XII-XVIII. századi alkotásait, a magyarországi képzőművészet európai hátterét mutatja be, a Szentendrei Virtuális Tárlat (1.800 kép) kortárs alkotásokat ismertet. Az Árkádia tájain (250 kép), továbbá a Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter (450 kép) a művészettörténeti kutatás és a múzeumi kurátori munka, a Thomas Ender tájképei (220 kép) a könyvtárosi munka internetes eszköztárának kidolgozására törekszik, szakmai szervezetekkel együttműködve.
Kapcsolódó cikkek
- Kínában is szolgáltathat tartalmat a Google
- Google: A Blogger elérhető már magyarul is!
- 400 ezer dollár bírság eBay-csalásért
- Premierfilmek kölcsönzését tervezi az Apple az iTunes-on
- Elindult a T-Mobile Kapcsolat koncert honlapja
- Elindult az online jegyértékesítés a Hegyalja fesztiválra
- Két gigabyte-nyi postafiók minden T-Online netelőfizetőnek
- Új web2 szolgáltatás: Közösségi térkép
- Új internetes hírportál indult Békésben
- Amazon: jogvédelem nélküli zeneletöltő szolgáltatás
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.