A képpiac Olympus-optikával nézve
Az európai piac nem egészen 30 százalékát teszi ki a világ egészének, világszerte 3,5 millió digitális fényképezőgép eladására számítanak 1999-ben. Európa a harmadik legnagyobb piac Japán és az Egyesült Államok után.
A mennyiséggel párhuzamosan folyamatosan javult a minőség is. 1996-ban a legkorszerűbb digitális fényképezőgép 0,8 millió pixeles felbontást nyújtott, míg ebben az évben egyedül az Olympus három új Camedia modellel jelent meg a piacon, közelítőleg háromszoros felbontást kínálva: a C-2500L 2,5 millió pixeles CCD-vel, valamint a C-2000Zoom és a C-21 egyaránt 2,1 millió pixeles CCD-vel. Manapság az olyan digitális fényképezőgépek, amelyeknek a felbontása egy millió alatt van, valójában jelentéktelenné váltak.
Az európai piacvezető Olympus a digitális fényképezőgépeknek ebből a fejlődéséből nagyon különleges módon képes hasznot húzni. Werner Teuffel, az Olympus Optical Co. (Europe) cégvezetője szerint: "Gyorsabban közelítjük meg a hagyományos analóg fényképezőgépeket, mint azt a vetélytársaink szeretnék. Ezért azok, akik ezen a piacon a jövő sikereit tervezik, nem lesznek képesek egyszerűen olyan digitális képeket kínálni, amelyekhez számítógépet kell használni. A szakemberek keresik a fotóminőségű, nagyobb méretű képek kidolgozásának lehetőségét. Tiszteletre méltó optikai és elektronikai szakértelmének köszönhetően az Olympus jól felkészült a digitális fényképezőgépek piacának eljövendő kihívásaira."
Az Olympus története önmagában is sikertörténet, hiszen sikerült úgy meghódítania az európai piacot, hogy az elsőséget az elmúlt négy évben egyszer sem engedte ki a kezéből. A japán óriás 1996-ban, a Photokina bemutatón jelent meg először teljes digitális fotórendszerével ezen a dinamikus piacon. Az első terméksor olyan nagy sikert ért el, hogy a társaság már 1997-ben megszerezte piaci vezető szerepét. Az Olympus szakadatlan fejlesztési tevékenysége révén sikeresen megvédte előző évi nagy sikerét. Akár az eladott termékek mennyisége, akár értéke arányában nézzük, az Olympus még mindig az első.
A sikerhez persze állandóan újabb korszerű termékek kellenek. Ez is megvan, hiszen talán nem túlzás, hogy az egész digitális fényképezés számára mérföldkőnek tekinthető az Olympus új C-2500L tükörreflexes digitális fényképezőgépe. Számos korszerű funkció, rendkívül érzékeny 2/3" progresszív CCD, továbbá nagy felbontású 3x zoomobjektív teszi lehetővé a 2,5 millió pixeles minden együtt típusú fényképezőgép számára az olyan képek fotózását, amelyek eddig csak döbbenetesen drága profi gépek használatával készülhettek. A számos manuálisan beállítható opcióval együtt, a külső vakuvezérléssel és a szuper makromóddal akár 2 cm-ről (!) is készíthetünk felvételt, s így az Olympus zászlóvivője, az új digitális fényképezőgép új teljesítményfokozatot hoz létre a digitális fényképezőgépek piacán.
A webes világ és a valóságos papírra is rögzíthető kép különböző igényeihez alkalmazkodik az öt különböző képfelbontási mód. A tömörítés nélküli SHQ (kiváló képminőség - Super High Quality) mód mellett az SHQ, HQ és két SQ mód (SXGA vagy VGA) választható. A tömörítés nélküli SHQ minőségű képeket TIFF fájlformátumban, míg a további képeket JPEG formátumban 1/2, 1/3, illetve 1/8 arányban tömörítve rögzíti a gép.
A Camedia C-2500L jellemzői közé tartozik a videokimenet, amelynek révén egyszerű csatlakoztatással tévékészüléken is megtekinthetővé válnak a képek. A fényképezőgép támogatja az új digitális nyomtatási formátumot (DPOF - Digital Print Order Format), a SmartMedia kártyán tárolt képfájlokat közvetlenül is le lehet olvashatni bizonyos nyomtatókkal és másolókkal.
Az Olympus P-330E termoszublimációs fotónyomtató minden erőfeszítés nélkül képes csúcsminőségű képek nyomtatására, számítógép vagy akár csatlakozókábel nélkül. A SmartMedia memóriakártyát egyszerűen be kell helyezni a kártyanyílásba, és meg kell adni a megfelelő utasításokat a nyomtatónak.
Az újdonság most szeptemberben kerül az európai boltokba, s mint azt az Arecótól, a magyarországi disztribútortól megtudtuk, rövidesen kapható lesz Magyarországon is.
Kapcsolódó cikkek
- Mamiya 645AFDIII középformátumú DSLR váz digitális és analóg hátfalakhoz
- Canon 5D és 30D friss szoftverfrissítés
- 8 megapixeles Samsung kameramodul mobiltelefonokba
- Pentax Optio V20 5x zoommal és innovatív portréfunkcióval
- Az Axis elindította online házkonfigurátorát
- Motorola koncepciótelefon sztereó fényképezővel
- Canon Digital IXUS 970 IS: 5x optikai zoom és képstabilizátor
- Új kompakt Canon IXUS fényképezőgépek
- Olympus E-420: a világ legkisebb DSLR fényképezője
- Kerülj közelebb: Olympus SP-570 UZ 20x optikai zoommal
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.