Informatikai fejlesztések a közoktatásban

Az Oktatási Minisztérium elképzelései szerint digitális palatáblaprogram is indulna: a laptopoknál kisebb teljesítményű, 60-70 ezer forint értékű eszközöket fejlesztenének ki, amelyeken a gyerekek a tananyagokat tárolni tudnák.
A szaktárca azt tervezi, hogy 2006-ig a közoktatási intézményekbe 120-130 ezer új multimédiás számítástechnikai eszköz kerülhet.
Magyar Bálint kifejtette, hogy az oktatási informatikai reformok sikere az infrastruktúra mellett a tanárok felkészültségén, motiváltságán is múlik.
Megemlítette, hogy 2004 tavaszán tízezer pedagógus vett részt ilyen jellegű továbbképzésben, 2006-ig pedig 40 ezer pedagógus kompetenciaközpontú továbbképzése valósul meg eszközvásárlási támogatással.
A miniszter szólt a Sulinet Digitális Tudásbázis kialakításáról is. Közölte, minden műveltségi területet, minden iskolai évfolyamot lefedő elektronikus tananyagbázis létrehozása a cél.
Első lépésként a 7-12. évfolyam közismereti tárgyainak digitális tananyagai jelennek meg, az év végéig nyolc tantárgyból és mintegy 200-300 ezer tananyag-elemből fog állni a rendszer.
A tudásbázis részét képezik demonstrációs filmek, animációk, kiegészítő adatbázisok, tananyag-óravázlatok.
Magyar Bálint szerint ezáltal a tanárok számára is sokszínűvé válhat az oktatás és a diákok egyéni tanulását, órai munkáját is segíti a tudásbázis.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Játszva tanulni: "Pro Libertate!" stratégiai játék
- HP Magyarország: Kármán Tódor Díj oktatásért, kutatásért
- Egységes oktatási azonosító szám és rendszer a közoktatásban
- OM: jelentősen nőtt a közoktatási intézmények informatikai ellátottsága
- Magyar Bálint: év végére az összes iskolát rákötik az internetre
- Kedvezményes internetelérés pedagógusoknak
- Változás: Kizárólag komplett számítógépek vásárolhatók Sulinettel
- Magyar Bálint: valamennyi iskolában lesz internetkapcsolat
- Ingyenes családtörténet-feldolgozó szoftver az Oktatási Minisztériumtól
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt
Donald Trump amerikai elnök ígéretéhez híven 2025. március 18-án nyilvánosságra hozta az 1963-as John F. Kennedy-merénylettel kapcsolatos, eddig titkosított dokumentumok jelentős részét. A Nemzeti Levéltár honlapján elérhetővé vált mintegy 80 000 oldalnyi anyag új részleteket tár fel Lee Harvey Oswald tevékenységéről és a merénylet körülményeiről.
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.