Online környezet az állami szektor és a tudományos intézmények közötti együttműködésért
Az információ cseréjének és integrációjának fontossága egyre nő, az ügyfelek, a partnerek és a kormányzatok pedig a Microsoft segítségét kérték olyan megoldások kialakításában, amelyek elősegítik a kormányzati alkalmazások és megoldások megosztását, finomítását és továbbgondolását az egyenrangú felek között. A Microsoft az SSN beindításával segít a hatékonyság növelésében, illetve az e-kormányzati költségek csökkentésében. Az SSN a közösséget, az együttműködést, valamint a kutatást és a fejlesztést helyezi a középpontba. A tudásanyagot egy helyen, katalogizált formában tároló kezdeményezés lehetővé teszi majd a kormányzati hivatalok és állami szervezetek számára a közös munkát, a kormányok tulajdonában lévő és a program számára felajánlott megoldások, architektúrák, és alkalmazás-forráskódok megosztását. A tipikus SSN-környezet a következőket öleli fel a tervek szerint:
- Web alapú portál a tudásanyag és a megoldások hozzáférhetővé tételére
- Nyílt fórum az állami szektorban működő partnerek számára, hogy megoldásaikat, szolgáltatásaikat megoszthassák és bemutathassák
- Mechanizmusok a legjobb beszélgetések és viták keresésére, értékelésére és katalogizálására
Az SSN kezdeményezés kulcsfontosságú elem a Microsoft ilyen irányú nemzetközi erőfeszítéseiben. A 2001-ben indult Shared Source Initiative (Megosztott Forráskód Kezdeményezés) elnevezésű program keretein belül a Windows forráskódja hozzáférhetővé vált a Microsoft meghatározott partnerei és ügyfelei számára. 2003-ban a vállalat bejelentette a Kormányzati Biztonsági Program (GSP) elindítását, amely kormányzatok és különböző szervezetek számára biztosítja azokat a technikai információkat, amelyek révén biztonsági elemzéseket és átvilágításokat végezhetnek a Microsoft Windows és Office termékein. Mára több mint 30 ország, többek között Ausztrália, Kína, Oroszország, Spanyolország, az Egyesült Királyság és Magyarország írta alá a GSP-re vonatkozó szerződést. 2003 novembere óta részletes információk állnak az ügyfelek rendelkezésére az adatcsere és az együttműködés megkönnyítése érdekében; a Microsoft ekkor jogdíjmentesen elérhetővé tette a Microsoft Office 2003 XML referenciasémáit és a kapcsolódó dokumentációt. A Microsoft Office 2003 XML referenciasémák licenctulajdonosai további előnyök birtokába is jutnak: egyszerűbben azonosíthatják a dokumentumokon belül az adatokat, egyszerűbben generálhatnak már létező tartalomból jelentést és dokumentumot, illetve automatikus feldolgozás végett szűrhetik az adatokat.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent Microsoft Natural Ergonomic Desktop 7000
- Microsoft IT a 2008-as pekingi olimpián
- A Microsoft házon belül teszteli új szerverszoftverét
- Microsoft Update-nek álcázott trójai
- Bevezetik az elektronikus kiviteli vámeljárást július 1-jén
- Flash alapú Zune Wi-Fivel?
- Készül a Google-barát Vista SP1
- Open XML - A felhasználók döntenek dokumentumaik formátumáról
- Június 30-ig még olcsóbbak a Microsoft magyar nyelvű termékei
- Nem fejleszti tovább a Digital Image képkezelő szoftvert a Microsoft
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.
A Thermaltake bemutatja első Bumblebee (dongó) színű termékét
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a The Tower 200 Bumblebee Mini toronyházat, egy új színű változatot a közkedvelt The Tower sorozatban. A Tower 200 egy mini-ITX toronyház függőleges kialakítással és kivételes hűtési hatékonysággal. Bár ez a ház kompakt méretű, egy 4090-es grafikus kártya és egy 280 mm-es radiátor is elfér benne. Az új élénk sárga árnyalat hozzáadásával a The Tower 200 sorozat már hat színben kapható: fekete, Snow, Turquoise, Racing Green, Matcha Green és Bumblebee, így könnyedén kiválaszthatod a stílusodhoz illő The Tower 200-at.
Magyarországon is elkezdték blokkolni az AI robotok hozzáférését a weboldalak
Felmérésünk szerint az 1000 legolvasottabb magyar weboldal nagyjából 1%-a blokkolja a mesterséges intelligencia robotok hozzáférését tartalmaikhoz. Világszinten ez az arány már 20% felett jár, de Magyarországon is növekedés várható.
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.