A szárnyaló Borland új szoftverfejlesztési platformja
A hazai leányvállalat most bemutatkozó új üzletfejlesztési igazgatója, Vadász Gábor tájékoztatott arról az újdonságról, miszerint a Borland Core SDP kollaboratív architektúrát biztosít a hatékonyabb és előreláthatóbb szoftverfejlesztés céljából. Az adott munkakörre optimalizált módon, de ugyanakkor az alkalmazás-életciklus egyéb szerepeivel integrálva testre szabott munkakörnyezetet teremt az elemzők, tervezők, fejlesztők és tesztelők számára. Ennek az architektúrának köszönhetően az adott munkakörök jobban a középpontba kerülnek, miközben a szoftvercsapatoknak lehetőségük nyílik a munkafolyamatokra nyert jobb rálátás kihasználására az egész szervezetben.
A Borland Core SDP a szoftverszállítási folyamat alapjaként szerep alapú architektúrát valósít meg. Az alkalmazás-életciklus egyes szerepei számára integrált eszközöket biztosít, amelyeknek célja az egyes hozzájárulások maximalizálása, és a munkakörök közötti folyamatok gondozása. A különböző szervezetek ezt a keretrendszert megvalósítva jelentősen továbbfejleszthetik a fejlesztési életciklus átláthatóságát és kézbentartását, proaktív módon menedzselhetik a szoftverhibák kockázatát, főleg, amikor offshore és osztott fejlesztői környezetekkel dolgoznak.
A Borland Core SDP természetes evolúciós lépcső lehetővé teszi, hogy az ALM meghaladja az eszközök pontok közötti egyszerű integrációját. A szerver alapú platform, amelybe a szerep modulok integrálódnak, egyszerűen kezelhető, nagyteljesítményű alapot teremt a szerepek közötti változások proaktív menedzsmentjéhez, elemzési és diagnosztikai célból rögzíti az ALM mérőszámokat, fejlett nyomon követhetőséget és tudásmenedzsmentet tesz lehetővé az osztott csapatok között. Azáltal, hogy olyan integrált platformot használnak, amely elősegíti a csapat együttműködését, a különböző szerepek együttműködve növelhetik meg a munka ismételt felhasználásának lehetőségét, és kiszűrhetik azt a költséges átdolgozást, amely manapság oly sok gondot jelent a szoftverfejlesztés területén.
Folyamatalakítás és minőségjavítás. A Borland Core SDP célja, hogy olyan testre szabható munkafolyamatok létrehozatalát tegye lehetővé a csapatok számára, amelyek célja, hogy a szoftverszállítási ciklus során fegyelmezett módon szervezzék meg a csapatok közötti munkát, miközben elegendő rugalmasságot őriznek meg ahhoz, hogy bármilyen ipari szabványos, testre szabott vagy saját fejlesztési folyamatot legyenek képesek támogatni. A folyamatközpontú hozzáállás segíthet a fejlesztői környezettől gyakran különválasztott manuális folyamatokhoz kapcsolódó kockázatok csökkentésében. Ezen felül növeli a csapat hatékonyságát, számon kérhetőséget épít a fejlesztői ciklusba, a vizsgálatok és mérőszámok alkalmazásával gondoskodik a minőségről, és önműködővé teszi a szoftverszállítás láncát.
Választási lehetőség biztosítása az ügyfelek számára. Manapság a különböző szervezetek túlnyomó többsége heterogén informatikai környezetre támaszkodik, amely különféle platformokból, üzembehelyezési architektúrákból, és a független szállítók komoly integrációs követelményeiből áll. A Borland Core SDP továbbviszi a Borland platformsemleges alapértékét, mind saját JBuilder IDE-jét, mind pedig a nyílt forráskódú Eclipse keretrendszert támogatja. Szintén tervbe van véve a Microsoft .NET fejlesztői keretrendszer jövőbeli támogatása.
A Borland Core SDP a következő szerepekhez tartozó eszköztárakat tartalmaz:
Core::Analyst – Lehetővé teszi az üzleti elemzők számára, hogy az üzleti célokat egyértelműen funkcionális szoftverkövetelményekké alakítsák, valamint gondoskodjanak arról, hogy a végfelhasználói elvárások, a megfelelőségi követelmények és a minőségre vonatkozó célkitűzések valóra váljanak.
Core::Architect – Lehetővé teszi a tervezők számára, hogy a specifikációkat, modelleket és kódot az alkalmazás teljes életciklusa során összhangban tartsák, még a változó üzleti követelmények tükrében is. A felhasználók UML alapú architekturális diagrammokat és osztálydiagramokat készíthetnek, fejlesztői projekteket és kódközpontú modelleket hozhatnak létre, amelyek egyértelmű útmutatást nyújtanak a fejlesztőcsapatok számára, meghatározzák a követendő irányvonalakat.
Core::Developer – A kategória legjobb eszközeit a megfelelő specifikációk, változáskérelmek és tesztesetek fejlesztőközpontú nézetével kombinálja.
Core::Tester – Biztosítja, hogy az alkalmazások eleget tegyenek a funkcionális, megfelelősségi és minőségbeli céloknak, a tesztcsapatokat a hibakereséshez és követelménykezeléshez kapcsolja, biztosítandó az optimális teszt-lefedettséget.
A Borland Core SDP terméket első ízben az idei első negyedévben szállítják az ügyfeleknek. Az alapvető árstruktúra egy platformkomponenst, valamint különálló szerep komponenseket tartalmaz. A Borland a termék továbbfejlesztésével és a Core SDP ütemtervvel kapcsolatos információkat az év során hozza nyilvánosságra.
A Borland Magyarország vezetői ma azt is bejelentették, hogy egy globális folyamat-tanácsadó vállalat felvásárlásával lép tovább a szoftverleszállítás optimalizálásának területén. Továbbá: új folyamat-optimalizálási gyakorlat és folyamatokért felelős vezérigazgató-helyettes segít az ügyfeleknek, hogy szoftverből a maximális értéket hozzák ki. A Borland Software Corporation még januárban jelentette be a TeraQuest Metrics, Inc., a texasi Austinban bejegyzett globális folyamat-tanácsadó vállalat felvásárlását. A felvásárlás lehetővé fogja tenni a Borland számára, hogy megvalósítsa az iparág egyik legátfogóbb folyamat-optimalizálási gyakorlatát, kihasználva a TeraQuest átfogó tapasztalatát, valamint a CMMI, szoftver-továbbfejlesztés, minőségbiztosítás és kockázatkezelés területén már meglévő kínálatát.
A Borland komoly eredményeket is bejelentett 2004. negyedik negyedévére és a teljes pénzügyi évre. Az éves nyereség több mint 250 %-al nőtt; rekordot döntött az 1 millió dollárt meghaladó értékű tranzakciók száma. 2004. negyedik negyedévében a bevétel 82,5 millió dollárt tett ki, ami 11%-al több mint a 2003. év negyedik negyedévében elért 74,0 millió dolláros összeg. A negyedik negyedév GAAP szerinti nettó jövedelme 8,0 millió dollár volt, vagyis átváltható értékpapírokkal növelt részvényenként 0,10 dollár, szemben a 2003. év negyedik negyedévének GAAP szerinti nettó 5,7 millió dolláros veszteségével, ami részvényenként 0,07 dolláros veszteséget jelent.
Kapcsolódó cikkek
- Perből szövetség: SanDisk-Ritek
- Megalakult a D-Link ( Magyarország) Kft.
- Átláthatóságot, jobb kommunikációt ígér a Siemens új vezére
- A Synergon nyerte az MFB üzemeltetéstámogatási pályázatát
- Microsoft Dynamics: minden napra egy új ügyfél
- XAPT: magyar vállalatirányítási siker az USA-ban
- Telekommunikációs cégegyesülések segíthetik a Wall Streetet
- Csökkent a Magyar Telekom saját részvényeinek száma
- Befejeződött a sztrájk a Deutsche Telekomnál
- A Western Digital 1 milliárd dollárért megveszi a Komag alkatrészgyártót
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.