Konvergenciák kihívásai a hírközlésben
Bárányné Sülle Gabriella szerint: "A technológiai fejlődéssel az elektronikus hírközlésben a továbbiakban sokkal forradalmibb változás várható, mint ami eddig történt."
A konferencia szakértő előadásai és a beszélgetések naprakész ismereteket nyújtottak a várható változásokról az iparágban, felszínre hozva a fontos kérdéseket a technológiai szabványok, a keresletek és a jogi-szabályozási környezet területén érvényesülő trendekről is. A következőkre keresték a választ az előadók: eltűnhet-e a vezetékes és mobil telefonok közötti különbség az új, szélessávú vezetéknélküli technológiák és innovációk elterjedésével; milyen új alkalmazások és készülékek válnak piacéretté; hogyan juthatnak el ezek mindenkihez, és általános marad-e a lefedettség; milyen jogi-szabályozási környezet segítené elő a szolgáltatások és hálózatok versenyének a fejlődését a konvergáló piacokon; melyek a liberalizáció eszközei a konvergenciák elősegítésére; merre fejlődik a gazdasági verseny a konvergenciák kibontakozásával; mi erősíti a vásárlók alkupozícióját; a felhasználók jogai a szélessávú szolgáltatások és hálózatok piacain; milyen üzleti modellekben elégíthető ki a vezetékes, a vezetéknélküli és a mobil integrált szolgáltatások iránti piaci kereslet; hogyan érvényesülnek a szolgáltatás-minőség, a biztonság, és a magánélet védelmének követelményei a szélessávú hozzáférésű szolgáltatásoknál?
Kiemelhető Molnár-Bíró György ügyvéd a konvergencia jelenségek és a szabályozás kapcsolatáról tartott előadása, amelyben öt aspektust vizsgálva (mobil-vezetékes problémakör, kábeltévé-vezetékes telefon, szolgáltatás vagy infrastruktúra alapú verseny, árszabályozás kontra befektetések, új technológia v. régi szolgáltatás) többek között rámutatott, napjainkban milyen feladatokat generálnak a szabályozói kihívások.
A hírközlési szakpolitikák és konvergenciák körében felkért hozzászólásában Bánkúti Erzsébet, az IHM államtitkára egyebek között megállapította, hogy jelenleg az árszabályozás és a hiteltörvény akadálya, gátja a korszerű infokommunikációs szabályozásnak Magyarországon. A legfontosabb szabályozási kérdések között említette a biztonságra és digitális szakadék (digital divide) megszüntetésére irányuló erőfeszítéseket. Kiemelte, a párbeszéd és önszabályozás is elősegítheti, hogy a szakterületen erősödjön a jogkövető magatartás és a jogbiztonság.
Horváth Pál (Actel) hozzászólásából kiemelhető: "Úgy kell a szélessávú infrastruktúrát megteremteni, hogy arra a monopolhelyzetű szolgáltatók ne tudjanak rátelepedni!"
Kapcsolódó cikkek
- 2010-re a világ telefonforgalmát a feljövő piacok uralják
- Teljes Microsoft-jelenlét az ITU 2006-on
- A Nobel-békedíjas Dr. Yunnus nyitja idén az ITU Telecom World konferenciát
- Európai ITU fórum Bulgáriában
- Megnyílt a 7. Bosch távközlési és biztonságtechnikai szakmai nap
- Távközlés: fókuszban a tartalom és a fogyasztói magatartás
- Terítéken az európai hírközlés-szabályozás
- BBJ-konferencia a magyar távközlési piac újdonságairól
- Nemzetközi konferencia a hírközlés-szabályozásról
- Rendhagyó helyszínen rendezik meg az ITU Telecom World 2006-ot
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így parkolunk mi: hol és mennyit fizetnek a magyarok a várakozásért?
Országosan 720 forintot fizetnek átlagosan az autósok egy parkolásért, de 1000 forint alatt ritkán ússza meg az, aki Budapest belvárosában áll meg a járművével – derül ki a Simple mobilapplikáció statisztikájából. Több órát inkább a népszerű kirándulóhelyek és fürdők környékén várakoznak a magyar autósok, ezért vidéken a nyár számít kiemelt időszaknak parkolás szempontjából.
Karácsony korlátok nélkül
Az embereket egymástól elválasztó láthatatlan, de nagyon is érzékelhető falak áttöréséről szól a Telekom idei karácsonyi kampánya. Magyarország mellett a Deutsche Telekom Csoport kilenc másik európai országában bemutatott alkotás üzenete, hogy a bennünket körülvevő sokféle gátat legtöbbször mi magunk teremtjük meg, és hogy tudatos igyekezettel ugyanolyan egyszerűen lebonthatjuk őket – sokszor éppen a hétköznapok innovációi által – mint amilyen észrevétlenül felépültek.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
A telefon, a kulcsok, a laptop, a pénztárca, a tablet, az iratok és egyéb, a hétköznapi munkavégzéshez – sőt, létezéshez – szükséges holmik cipelése kimerítő lehet. Nem beszélve arról, hogy kihat a divatra is: elvégre olyan táskákra van szükségünk, amikbe ezek mind beleférnek. A táskaválasztás pedig öltözetünket is meghatározhatja.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.