CrossFire grafikus technológia az ATI-tól
A két felhasznált kártya közül a „fő”, vagyis a feltétlenül CrossFire-képes grafikus kártya teljesítménye határozza meg a technológiát alkalmazó PC grafikus tulajdonságait. Ez azt jelenti, hogy ha a másik ATI Radeon kártya valamiben, például az adattovábbító csővezetékek számában felülmúlja a fő kártyát, ez a többlet nem érvényesül, vagyis mindkettőnél ugyanannyi lesz csak aktív. Az ATI szerint a CrossFire bármilyen iker X16-os PCI Express alaplapon működik, azonban az ideális az ő saját, Radeon Xpress 200 CrossFire Edition chipekkel szállított alaplapja. Az első CrossFire kártyák július közepétől, az alaplapok pedig valamikor augusztusban lesznek kaphatók. Az olyan cégek ugyanakkor, mint az Asus, az ECS, a Gigabyte, a Tul, az MSI, a Sapphire és a DFI még júniusban megkezdik a technológiát alkalmazó alaplapok szállítását a PC-gyártók számára, Intel- és AMD-alapú rendszerekhez egyaránt. Az ATI reményei szerint a CrossFire mind teljesítményben, mind árban versenyképes alternatívája lesz az Nvidia SLi-nek.
Kapcsolódó cikkek
- HD képességgel rendelkező ATI VGA kártya
- AMD-ATI R600 grafikus processzor néhány részlete
- Mesterségesen tartotta magasan az árakat az ATI és az Nvidia?
- Jelentősen csökkent az ATI piaci részesedése
- Az ATI felveszi a kesztyűt a Radeon XPress chipkészlettel
- ATI generációváltás az ASUS-nál is
- Az ATI R580 GPU négy változatban érkezik
- ATI R580 GPU januárban
- CrossFire technológia az összes ATI Radeon X1000 PCIe GPU-n
- Az ATI R580 GPU néhány részlete
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.