Virtuális szuperszámítógéphez csatlakozott a Szegedi Egyetem
Nagy Miklós, a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési program (NIIF) programigazgatója elmondta: a TIK-ben található 162 géppel Magyarország legnagyobb klaszterét (hálózatát) építették fel, amely része a magyarországi GRID-rendszernek, valamint az európai és a világ klasztereit integráló szervezetnek.
Az európai szerveződést nézve a komplexumban tízezer számítógépet kapcsoltak hálózatba; ebben Magyarország 1.600 géppel vesz részt, amelynek tíz százaléka a TIK-ben található – mutatott rá.
A programigazgató tájékoztatása szerint a hatalmas számítástechnikai kapacitás a kutatásfejlesztés területén elengedhetetlen; az épületben az összekapcsolt gépek teljesítménye másodpercenként ezermilliárd műveletnyi kapacitást jelent.
Ezt elsősorban a fizikusok tudják kihasználni, de a meteorológiában, a tájfunok és ciklonok vizsgálatánál is jelentőséggel bír - tette hozzá.
Máder Béla, az Egyetemi Könyvtár főigazgatója közölte: elindítják a WiFi-szolgáltatást, amelynek köszönhetően az egyetemi könyvtárba beiratkozott hallgatók számára biztosítják a drótnélküli internet elérést, ha notebook vagy más hordozható eszközön kívánnak internetezni; a használathoz csatlakozásra alkalmas kártyát, illetve belépési kódot adnak.
Szabó Gábor, az egyetem rektora hangsúlyozta: Magyarország felsőoktatási intézményei közül elsőként hívtak életre egy szuperszámítógép-rendszert.
Kapcsolódó cikkek
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- ProCurve infrastruktúrán készül a jövő internetének koncepciója
- Új WiFi távolságrekord: 382 kilométer
- Kockacukor-méretű üzemanyagcella
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- London vette át a vezetést a WiFi-versenyben
- Innováció - És lőn világosság, vezeték nélkül
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.