Még nincs döntés az AM-Mikróról
A miniszter a műsorelosztás szabályainak tervezett főbb pontjait ismertetve elmondta: A kábeles műsorelosztási szolgáltatást egyéni vállalkozó és jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság csak 5 ezernél kevesebb előfizetői létszám esetén végezhet majd. E korlátot elérve a szolgáltató kizárólag önálló jogi személyiségű gazdasági társasági formában működhet.
A főleg Budapesten elterjedt és az Antenna Hungária által szolgáltatott AM-Mikro rendszert érintően Katona Kálmán hangsúlyozta, hogy még nincs döntés a tekintetben, hogy kötelező legyen a hálózatokon a továbbított jelek kódolása. A kormány elé ebben a kérdésben várhatóan több javaslat kerül, vagyis a kormány dönti majd el, hogy a kódolási kötelezettség bevezetése teljes mértékben indokolt-e, vagy csak bizonyos szolgáltatási körre fogja azt előírni, esetleg kódolatlan marad a szolgáltatás.
A kábeltévé-szolgáltatók kétharmada még nincs bejegyezve. A DAT-SAT'99 kábeltelevíziós konferencián, október 8-án, a plenáris ülésen elhangzott, hogy a Magyarországon jelenleg működő 693 vezetékes műsorelosztó cég közül 235 rendelkezik a Híf szolgáltatási engedélyével. Többeknek még most folyik az engedélyezési eljárása, másoknak pedig, lévén nem közcélú kábeltévés szolgáltatók, csak bejelentési kötelezettségük van. Az ülésen az is elhangzott, hogy a vezetékes műsorelosztók helyzete egy éven belül rendeződik. A kábeltévé az ország településeinek 30%-ában van jelen, a megyénkénti ellátottság 6%-tól 60%-ig terjed, Budapesten ez az arány 100%.
Kapcsolódó cikkek
- Pozitívan hatnak a infokommunikációs beruházások a GDP-re
- Az Apple társalapítója az NHH-konferencián
- Önszabályozó ajánlás a hűségszerződésekről
- Félévben maximalizálnák a hírközlési szolgáltatók hűségszerződéseit
- Az NHH tovább erősíti az infrastruktúra alapú versenyt
- Átdolgozásra visszaküldték a multiplex-pályázat szövegét
- Az elektronikus médiát vizsgálja szeptembertől a GVH
- 2009-től digitális átállás, döntött az Országgyűlés
- MTE- kerekasztal az audiovizuális média-szolgáltatási irányelvről
- NHH - újabb lépések a hátrányos hűségszerződések ellen
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.