Termelési kapacitás növeléssel megy a keresletnövekedés elé a Canon és a Sharp
A Canon, a kamerák, fényképezőgépek és fénymásolók neves gyártója 14 milliárd jent fordít egy üzem építésére Japánban magas minőségi kategóriába tartozó tükörreflexes digitális fényképezőgépekhez való objektívek gyártásához.
"Jelenleg képtelenek vagyunk kielégíteni az igényeket" - indokolta a befektetés szükségességét Machida Katsuhiko a Sharp elnöke. "Minen rendelkezésre álló helyet kihasználunk a Kameyama-i üzemben a gyártás bővítéséhez. A legfontosabb azonban a második üzem megépítése lesz." Az üzem októberben kezdi meg a termelést. "Szívesen meggyorsítanám az üzembe helyeztést, de új termelési technológia bevezetésén fáradozunk és meg akarunk előbb győződni hatékonyságáról."
A Canon a digitális SLR fényképezőgépeket gyártó Oita prefektúra-beli üzeme közelében építi fel új üzemét költségcsökkentési és a termékek piacra jutási útjának megrövidítése céljából. Az üzem 2007 májusában kezdené meg a termelést 700 alkalmazottal. Az objektív gyártási kapacitás az üzem megépülésével évi 1,6 millióról több mint négymillióra emelkedik.
Miközben a Sharp és a Canon új termelési kapacitásokat létesítenek, a Sony, a Sanyo és a Pioneer munkahelyeket építenek le és termelőegységeket zárnak be. Machida magyarázata: "Jelenleg tőkeberuházásokra összpontosítunk. Ez nem a takarékosság ideje." A Sharp az amerikai, európai és a japán piac magas kereslete miatt az áprilisban induló pénzügyi évben az LCD televíziók piacának 36 millióra duplázódására számít.
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom rendkívüli közgyűlése döntött a csoport további integrációjáról
- A piacnál gyorsabb ütemben növekszik az Oracle Hungary
- Változott a Magyar Telekom saját részvényeinek száma
- Folyamatos növekedésben az LLP
- Jelentősen javította eredményét az Oracle
- Canon: 50 éve Európában
- Elektronika - a japán cégek szépen növelték profitjukat
- Sharp: A nyolcadik egymást követő rekord év
- A SHARP viszonteladókat keres Magyarországon
- A Canon megvásárolja saját részvényeinek egy részét
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.