A Telenor tavalyi éve: 14 százalékkal nőtt a profit
A vezetékes szolgáltatásban a szélessávú szolgáltatás terjesztése segített, de nem ellensúlyozhatta az üzletág folytatódó visszaesését. A teljes bevétel a vezetékes forgalomból 4,186 milliárd korona volt a negyedik negyedben, 3,8 százalékkal kevesebb az egy évvel azelőttinél.
A pénzforgalmi többlet (EBITDA) 31 százalékkal 6,831 milliárd norvég koronára nőtt 5,114 milliárdhoz képest, a rátája 35,1 százalékra javult 33 százalékhoz képest.
A forgalom 19,474 milliárd koronára emelkedett 15,512 milliárdhoz képest, elsősorban a folytatódó terjeszkedés nyomán, amely tavaly 15 milliárd koronába került. A norvég állam 54 százalékos tulajdonában lévő Telenor széles sávú szolgáltatókat vett Dániában és Svédországban, és decemberben megvásárolta a Vodafone svéd mobilszolgáltatását is. Ez utóbbinak az eredményei már csak az idei mérlegekben fognak majd szerepelni.
Ezzel egész évben a Telenor csoportszintű adózott eredménye 14 százalékkal 6,952 milliárd norvég koronára nőtt a 2004-es 6,093 milliárdról. Az EBITDA 24,078 milliárd koronára gyarapodott 21,383 milliárdról, azonban a rátája évi átlagban 34,9 százalékra csökkent 35,3 százalékról. A forgalom 68,927 milliárd koronára emelkedett 60,591 milliárdról.
2004-ben, a korábbi könyvelési rendszer szerint, a Telenor 14,6 százalékkal 5,228 milliárd norvég koronára növelte adózott eredményét a 2003-as 4,56 milliárdról, 60,75 milliárd norvég korona bevételből, amely 14,9 százalékkal haladta meg a 2003-as 52,89 milliárdot. Összehasonlítható alapon - azaz változatlan csoportszerkezetre és azonos valutaárfolyamokkal számolva - 6 százalékos volt a növekedés. Összehasonlítható alapon a mobilágazat bevétele 16 százalékkal nőtt, a vezetékesé 2 százalékkal csökkent.
A pénzforgalmi többlet (EBITDA) 13,4 százalékkal 20,821 milliárd norvég koronára gyarapodott a 2003-as 18,3 milliárdról. Az utolsó negyedben a pénzforgalmi többlet 4,519 milliárd norvég koronára csökkent az egy évvel korábbi 4,883 milliárdhoz képest.
A Telenorhoz tartozó ukrán Kyivstar mobilszolgáltató és a bangladesi GrameenPhone több mint megkétszerezte ügyfelei számát 2004 végére 2003 végéhez képest. A Telenor mobilágazata világszerte 38,4 százalékkal növelte a bevételét 2004-ben, 32,952 milliárd norvég koronára. A pénzforgalmi többlet 21,4 százalékkal 11,618 milliárd norvég koronára nőtt, az üzemi eredmény 3,027 milliárdra csökkent 5,224 milliárdról.
Stabilról leminősítést valószínűsítő negatívra rontotta november elején a Standard and Poor's a Telenor cégadósi besorolásait, miután a társaság bejelentette a Vodafone svédországi leányvállalatának felvásárlását. A világ legnagyobb hitelminősítőjének londoni közleménye szerint a kilátásrontás a Telenor "A mínusz" szintű hosszú futamú, illetve "A-2" rövid távú besorolásait érinti; az osztályzatokat az S and P egyébként megerősítette.
Az indoklás szerint a Vodafone Sweden 1 milliárd eurós felvásárlása beleillik ugyan a Telenor észak-európai stratégiájába, a cég további tranzakciói azonban akár meg is kétszerezhetik nettó adósságát. A Telenor a Vodafone-tranzakcióval a svéd mobilpiacon a harmadik számú szolgáltatót szerezte meg, amelynek piaci részesedése ügyfélkör szerint 15 százalék, a bevételek szerint pedig 23 százalék.
Kapcsolódó cikkek
- Bonyodalmak a Telenor keleti részesedéseinél
- A Tele2 eladta dán leánycégét a norvég Telenornak
- Telenor: csökkent a profit az ukrán részleg miatt
- Az S&P nem módosítja a Telenort besorolását
- Telenor: kiugró profitnövekedés
- Csökkenti a külföldi barangolási díjakat a Telenor
- Nő a nyomás Norvégiára a Telenor GrameenPhone részesedése miatt
- A Telenor harmadik negyedéve: kiugró profitnövekedés
- Ericsson: teljes körű csomagkapcsolt maghálózat a Telenornak
- A Telenor felvásárolta a szerb Mobi 63-at
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Lemerült akkumulátorok, balul elsült fotók – az emberek 76 százaléka tapasztalt már tech bénázásokat
A lemerülő akkumulátortól a GPS-jel elvesztéséig a műszaki hibák az élet fontos pillanatait stresszes helyzetekké változtathatják. A HONOR Magic V3 megjelenése alkalmából megrendelt, 9000 európai felnőtt körében végzett új felmérés kimutatta, hogy a technológiai hibák milyen hatással vannak az életünkre: minden harmadik ember aggódik amiatt, hogy a technológiai bénázások tönkretehetik az élet fontos eseményeit, míg 76%-uk elismerte, hogy életük egy fontos pillanatában már tapasztaltak ilyet.
Édesség és egyediség – erről szól a halloweeni hangulat idén Magyarországon
A Rakuten Viber, az egyik vezető globális kommunikációs platform kísértetiesen szórakoztató eszközökkel készül az idei Halloweenre. A felhasználók új matricákat oszthatnak meg, borzongató üdvözlőkártyákkal köszönthetik ismerőseiket október 31-től, emellett egy kvízt tölthetnek ki arról, hogy melyik a legjobban hozzájuk illő jelmez idén halloweenkor, sőt, a legújabb Tarot-kártyák segítségével megpróbálhatják megjósolni a jövőjüket.
Halottak napja ‒ tülekedés nélkül
Egy digitális alkalmazás teheti méltóbbá a halottak napját azzal, hogy segít elkerülni a temetőkben és környékükön ilyenkor szokásos tülekedést. Az önkormányzatok kezében lévő lehetőség Magyarországon is egyre népszerűbb.
Fedezd fel, hogyan ébreszti fel a Galaxy AI a benned rejlő kreativitást!
A Samsung Galaxy Z Fold6 és Z Flip6 hajlítható készülékekkel bárki kreatív alkotóvá válhat, hiszen olyan funkciókkal rendelkeznek, amelyekkel könnyedén készíthetünk kiváló minőségű tartalmakat, még akkor is, ha úgy véljük, nem vagyunk a megfelelő szakmai ismeretek birtokában. A Galaxy AI* úgy támogatja a kreativitást és az alkotás folyamatát, hogy közben új megvilágításba helyezi rajzainkat, fényképeinket és videóinkat.