Műegyetem-Siemens együttműködési megállapodás

Kovács Attila, 2006. március 31. 13:25
Molnár Károly rektor és Beke-Martos Gábor, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója ma aláírták a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Siemens magyarországi vállalatai közötti 2006. évi együttműködésre vonatkozó megállapodást.
Az aláírási ünnepségen, amelynek színhelye a lágymányosi Informatika épület volt, kiosztották a 2005. évi Werner von Siemens Excellence Award díjpályázat nyerteseinek - két kiemelkedő diplomaterv és három PhD-dolgozat szerzőinek - az okleveleket és jutalmakat is.

A rendezvényen az aláíró vezetők mellett szép számban jelen voltak az együttműködésben résztvevő BME tanszékek, ill. Siemens-vállalatok és ágazatok képviselői is. A program keretében a vendégek és vendéglátók bejárták az Informatika épület tanszékeit, laboratóriumait, ahol a korábbi évek együttműködése nyomán jelentős mennyiségű és értékes Siemens eszköz segíti az oktatást és a tudományos munkát.

A két fél 1999-ban kötött öt évre szóló támogatási szerződést, amelyet 2004-ben újabb ötéves ciklusra terjesztettek ki. Az ennek szellemében létrejött, idei évre szóló - a sorban immár nyolcadik - megállapodás a felek közötti együttműködés változatos formáit rögzíti. Így a BME tájékoztatást, információt nyújt a Siemens által kért témákban, támogatja a Siemens szakmai munkáját, és segítséget ad a Siemensnél szükséges továbbképzési feladatok megoldásához. A Siemens a maga részéről szakképzési hozzájárulást nyújt a BME tanszékei javára, támogatja az ott folyó innovációs munkát, hozzájárul az egyetemi infrastruktúra fejlesztéséhez, Siemens-díjakat tűz ki kiemelkedő tanulmányi eredmények és TDK-munka jutalmazására, segíti a német nyelvű mérnökképzést és a MAFC működését, kapcsolatai révén közreműködik a BME kapcsolatépítésében németországi intézményekkel és szervezetekkel, sőt két színházi előadáson is vendégül látja a BME oktatóit és hallgatóit.
Kulcsszavak: Siemens BME

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel

Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.

2024. november 23. 10:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36