A Konica Minolta új OLED fényforrása
A Konica Minolta szóvivője szerint a termék a következő üzleti évben, 2007-ben kerül piacra, és mint-egy 20 billió jen (175 millió USA dollár) többletbevételt fog eredményezni a következő üzleti években, egészen 2011 márciusáig. A Konica Minolta mintegy 1 trillió jent forgalmat bonyolít le évente, és az első olyan cég, amelyik képes ezt a terméket forgalomba hozni, mondta a szóvivő. Több cég is dolgozik ennek a terméknek a megvalósításán.
Az OLED ígéretes technológiának tűnik a következő generációs síkképernyős kijelzőknél, karóráknál, mobiltelefonoknál, mert az OLED képernyő világos, szín-gazdag látványt nyújt nagyobb látószögnél, alacsony teljesítményfelvétel mellett.
A Konica Minolta szerint ez a technológia irodák, háztartások alternatív megvilágítására is kiválóan használható. Az új fényforrás 64 lumen/W erősségű fehér fényt bocsát ki, ami körülbelül a jelenlegi fénycső világítás névértékének felel meg. A szóvivő szerint az új fényforrás fényesség szintje - hasonlóan a fénycsövekéhez - 1000 üzemóra után csökken csak a felére. Az OLED fényforrást általában üvegbe építik be, de hajítható anyagba is behelyezhető, ezzel a hajlékony fényforrások fejlődése is lehetővé vált.
Kapcsolódó cikkek
- Közepes irodáknak szánt fekete-fehér berendezés: bizhub 360
- Színes Konica Minolta csúcsmodell Magyarországon
- Új disztribútor a Konica Minolta csapatában
- Csapatjátékos: bizhub C252
- A Konica Minolta eladásai élen a közepes sebességű eszközöknél
- "Legjobb Vétel" díj a fekete-fehér kategóriában - bizhub 250/350
- A Konica Minolta ismét első a professzionális színes másolók piacán
- Magicolor 7450 professzionális felhasználóknak
- Új nyomtatásvezérlők a bizhub C300/C352 berendezésekhez
- Konica Minolta adomány a Szent Márton Gyermekmentőszolgálatnak
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.