Új Asus-Cavium rack-be szerelhető szerver
Az N108-A1 szerver, az Asus első 1U rackbe tervezett platformja, mely nagyfokú hálózati biztonságot és pontos működést kínál. Két különböző változatban jelenik meg. Az N108-A1 4+ 4 rézalapú Gigabit Ethernet porttal rendelkezik (ebből 4 bypass funkcióval), míg az N108-A1F 4 rézalapú Gigabit Ethernet portot és 4 SFP üvegszálas Gigabit Ethernet portot kínál. Az N108-A1 modell tartalmaz még egy PCI-X bővítőhelyet is a későbbi frissítésekhez.
Mindkét modell felhasználóbarát LCD és LED panelekkel segíti a rendszer valósidejű státuszának és üzeneteinek közlését, ezzel könnyebbé teszi a rendszer kezelését.
Az új NA-C38 szerveralaplap az N108-A1-ben is megtalálható, támogatja a különböző Octeon processzorokat, RLDRAM és rugalmas DIMM opciókkal kifejezetten az eltérő igények kielégítésére alkalmas. Továbbá a NA-C38 CF interfészt kínál a RTOS futtatásokhoz és felhasználói alkalmazásokhoz gyors betöltési funkcióval.
Kapcsolódó cikkek
- Sun pengeszerverek Intel processzorokkal
- Asus UMPC negyvenezerért
- Az Intel is beszáll az ultraolcsó laptopok piacára
- IBM pengeszerverek kisvállalkozásoknak
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- Következő generációs Unisys szerverek többmagos Intel processzorokkal
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Következő generációs IBM Unix szerverek kedden
- Első IBM Power6 tesztek
- Tökéletes, élethű grafika az új Asus grafikus kártyával
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.