Charles Simonyi Budapesten
„Felejthetetlen élmény volt, amikor először megláttam az űrállomást a Szojuz belsejéből. Optimizmus töltött el, látva a Földet a világűrből, hogy milyen gyönyörű, fenséges és csendes. Az űrkutatás nagyon fontos az emberiség számára; ezért nagyon megtisztelőnek érzem, hogy részt vehettem benne, még ha csak egy kis mértékben is” - mondta Simonyi.
Habsburg György, a Magyar Vöröskereszt elnöke és Charles Simonyi megállapodását követően 2007. február 15-én a Magyar Vöröskereszt rajzpályázatot hirdetett gyerekeknek „A Vöröskereszt és az űr” címmel. Ma mutatták be a sajtónak a három meghirdetett kategória (6-8, 8-10 és 10-12 évesek) egy-egy győztes alkotását, amelyeket több mint 650 beérkezett rajz közül választott ki a zsűri a Szojuz TMA-10 indulása előtt. Simonyi magával vitte a három győztes rajzot az ISS űrállomásra és vissza a Földre, így a magyar rajzok és alkotóik részesei lehettek a Sojuz TMA-10 küldetésének. Simonyi és Habsburg György adták át a rajzpályázat nyerteseinek az elismerő díjakat. A programon részt vett a zsűri tagja, Farkas Bertalan űrhajós is.
„A Vöröskereszt és az űr” című rajzpályázat zsűrijének tagjai Macskássy Izolda grafikusművész, Farkas Bertalan űrhajós, Grubert Roland, a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt elnöke és Habsburg György, a Magyar Vöröskereszt elnöke voltak.
A 6-8 évesek között Müller Viktória, a pécsi Köztársaság téri Általános Iskola tanulójának a rajzát, a 8-10 évesek közül Nyihos Daniella, a tamási Würtz Ádám Általános Iskola diákjának a munkáját és a 10-12 éves kategóriában Bedő Annamária, a gyöngyösi Egressy Béni Általános Iskola tanulójának alkotását vitte magával Simonyi egy kapszulában az űrbe. E mellett a zsűri tagjai külön elismerésben részesítik további 18 alkotás készítőjét. Baglyas Alexandra, Bujtás Barbara, Császár Bettina, Csikó Amarilla, Dobos Dóra, Gulyás Lenke, Horváth Róbert, Jugovics Roberta, Kovács Maja Etna, Lanczki Eszter, Makai Zsanett, Rácz Dzsenifer, Schvara Anna, Szakács Jenifer, Szikra Tóth Ágnes, Szilva Anita, Tóth Richárd és Turóczi Ágnes szintén az ünnepségen vehették át a munkájukért járó elismeréseket.
- Simonyi Károly Magyarországon, Budapesten született. 17 évesen hagyta el szülőföldjét, és Dániában, Koppenhágában dolgozott számítógép-programozóként. 1968-ban költözött át az Amerika Egyesült Államokba, ahol Berkeleyben a Kalifornia Egyetemen mérnöki és matematikusi diplomát szerzett, majd a Stanford Egyetemen számítástechnikából doktorált.
1981-ben Simonyi csatlakozott egy akkor induló vállalathoz, a Microsofthoz, ahol szoftverfejlesztőként hozzájárult ahhoz, hogy a cég nekilendüljön világhódító útjának. Az ott eltöltött 20 év alatt Simonyi alkalmazásfejlesztési igazgatói, főépítészi, valamint kiemelt mérnöki pozíciókat töltött be. A Microsoftnál olyan csapatok munkáját vezette, amelyek részt vettek a Microsoft Word, Microsoft Excel és más sikeres szoftveralkalmazások kifejlesztésében. Simonyi 2002 augusztusában mondott búcsút a Microsoftnak, majd megalapította az Intentional Software Corporation nevű szoftvertechnológiával foglalkozó céget, amelynek fő célja a szervezetek szoftverírási módszereinek javítása.
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.