Megnyitották a Compaq szakértői központját Budapesten
A regionális internetes hálózatintegrációs és szakértői központot virtuálisan Katona Kálmán hírközlési miniszter avatta fel egy videofelvétel segítségével, mivel kormányzati teendői miatt a valóságban nem tudott részt venni az ünnepélyes megnyitón. A miniszter hangsúlyozta: a központ Budapestre való telepítése azt példázza, hogy Magyarországra érdemes befektetni, mert itt jelentős szellemi tőke halmozódott fel, s az ország helyzete és gazdasága stabil.
Beck György elmondta, hogy a központ tevékenysége 96, például afrikai, kelet-közép-európai, közel-keleti és ázsiai országra terjed ki. Ezekben az országokban 1,5 milliárd ember él, s az informatikai piacuk mintegy 30 milliárd dollárt tesz ki. A központ ezen belül egy 2,5 milliárd dolláros piaci szegmenst céloz meg. A vezérigazgató összehasonlításul közölte, hogy tavaly a teljes magyar informatikai piac 1,1-1,2 milliárd dollárt tett ki.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Compaq azért telepítette központját Budapestre, mert Magyarország jó kapcsolatokat ápol az eurázsiai kontinens és Afrika országaival. Nincs nyílt vagy rejtett politikai, illetve gazdasági konfliktusa ezekkel az országokkal. Ráadásul Magyarország NATO-tag, az EU-ba való felvétele pedig folyamatban van. A budapesti központ folyamatosan hozzáférhet a legkorszerűbb hálózati eszközökhöz és know-how-hoz. A Compaqnak azért is esett Magyarországra a választása, mert a helyi leányvállalata évek óta kiemelkedő eredményekkel működik, tavalyi forgalma meghaladta a 30 milliárd forintot, s 11 százalékos részesedésével piacvezető.
Beck György elmondta: a központ nemcsak a hazai és régióbeli Compaq-szakemberek tudására alapoz, fejlesztéseibe bevonja a hazai műszaki felsőoktatási intézményeket, valamint számít az itteni hálózati megoldásszállítók tervezési, kivitelezési, szakértői és tanácsadási tapasztalataira. Kérdésekre válaszolva Beck György elmondta: nem tudják pontosan kiszámolni a központ létrehozására fordított összeget. Hozzátette: a központ működtetésében a kulcspozíció az embereké lesz, s az ő képzésükre fordított összegek nemigen számszerűsíthetők.
A vezérigazgató az eszközberuházásokkal kapcsolatban szintén nem mondott számot, csupán annyit közölt, jelentős összegeket fordítottak erre. A befektetést azonban nem egyedül végezték, mivel a Compaq partnerei is hoztak a központba eszközöket és információtechnológiai megoldásokat. A Compaq szakértői központjának már az induláskor is jelentős feladatokat kell megoldania: így például a bolgár vasutak hálózati infrastruktúrájának korszerűsítését, felül kell vizsgálnia a görögországi Stet-Hellas mobilszolgálató belső hálózatát, modernizálnia kell az afrikai Togo Ecobank országos és további 11 nyugat-afrikai országra kiterjedő rendszerét, s a GTS DataNettel közösen fel kell készülnie a horvát Telecom internetszolgáltató projektjének tenderére.
Kapcsolódó cikkek
- Az Accenture új szolgáltató központot nyitott Brno-ban
- Letette kelet-európai logisztikai központja alapkövét a Samsung Szlovákiában
- Apple center nyílik Budapesten
- Az SAP megnyitotta kutatás-fejlesztési központját Budapesten
- Getronics: Budapesten működik az európai szolgáltató központ!
- Az Albacomp megnyitotta Digital Home bemutatótermét és szaküzletét
- Új HP márkaszerviz: kibővült szolgáltatások, ügyfélközpontú gondolkodás
- Magyar vezető a Microsoft GTSC Közép-Kelet-Európai Központjának élén
- GTS-Datanet: új központ 1,3 milliárd forintért
- Hammer centert nyitott az AMD
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.