Meghosszabbította együttműködését az EKK és a Microsoft Magyarország
A mai napon az MeH Elektronikuskormányzat-központ (EKK) nevében Simon Géza kormánybiztos, a Microsoft Magyarország részéről pedig Vityi Péter ügyvezető igazgató aláírta azt az együttműködési szerződést, amely hazánk számára újabb három évre biztosítja a részvételt a Kormányzati Biztonsági Programban.
A Kormányzati Biztonsági Program (Government Security Program - GSP) egy olyan globális kezdeményezés, amelynek keretein belül a Microsoft elérhetővé teszi a nemzeti kormányok számára a Windows és más termékeinek forráskódját, egyéb technikai információkat, valamint szakértőit is rendelkezésre bocsátja. A Kormányzati Biztonsági Program hozzásegíti a nemzeti kormányokat ahhoz, hogy jobban felmérjék létező rendszerük állapotát, hogy aztán biztonságosabb rendszereket tervezzenek, telepítsenek és tartsanak fenn, miközben kölcsönös bizalmon alapuló partneri együttműködéseket kötnek.
Már több mint 60 ország csatlakozott a Microsoft Kormányzati Biztonsági forráskód licenc megállapodási és használati engedélyezési programjához. A Kormányzati Biztonsági Program tagjai között szerepel többek között a NATO, az EUROPOL - csak néhány országot kiemelve - Norvégia, Svájc, Ausztrália, Kína, Oroszország, Tajvan és Magyarország kormánya is, amely 2004-ben csatlakozott a kezdeményezéshez.
„A kormányzati felhasználók esetében hatványozottan fontos a biztonság kérdése, hiszen nemcsak az állampolgárok személyes adatai, hanem államtitkok is illetéktelen kezekbe kerülhetnek, ez pedig súlyos következményekkel járhat. A Microsoft azért osztja meg Kormányzati Biztonsági Programja keretében a Windows és más, gyakran használt programok forráskódját a magyar kormánnyal, hogy továbbra is biztonságban tudhassuk a kormányzati szervek által kezelt felbecsülhetetlenül fontos adatokat” - nyilatkozta a szerződés meghosszabbítása kapcsán Vityi Péter, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója.
Simon Géza közigazgatási informatikaért felelős kormánybiztos elmondta: a meghosszabbított együttműködéshez egy többlépcsős képzési-kutatási program is társul, amelynek segítségével nagyobb védelem alakítható ki az állam és az állampolgárok közötti ügyintézéskor. A megállapodás a kormányzat és a kormányzati szervek egészére vonatkozik, azonban a forráskódhoz csak az Elektronikuskormányzat-központon keresztül lehet hozzájutni.
A kormánybiztos hangsúlyozta: a szerződés meghosszabbítása, és ezzel a Microsoft Kormányzati Biztonsági Programjához újabb három évre történő csatlakozás a Magyar Kormány részéről semmiféle anyagi jellegű ellenszolgáltatást nem igényel.
A programmal kapcsolatban további információ
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.