Letölthető iPhone-kikódoló szoftver
Az iPhoneSimfree.com még augusztusban, alig két hónappal a készülék piaci premierjét követően jelentette be a szoftver létezését, azonban a letölthetőségre mostanáig kellett várni. Egyelőre négy online forgalmazónál, az amerikai Wireless Imports-nál, az ausztrál iPhoneWorldwideUnlock-nál, a német 1digitalphone-nál és a szaúd-arábiai iPhone4arab-nál hozzáférhető az alkalmazás. A teljesen szoftveralapú, vagyis hardveres beavatkozást nem igénylő megoldás 50-100 dollár közötti összegért tölthető le, és ezután gyakorlatilag bármely hálózaton használható az Apple zenelejátszós okostelefonja.
Az Apple iPhone-t jelenleg csak az Egyesült Államokban lehet megvásárolni és használni, méghozzá kizárólag az AT&T hálózatán, kétéves hűségszerződéssel. Emiatt a kikódolás a legtöbb országban természetesen illegális, az Apple azonban egyelőre nem kezdeményezett jogi eljárást az iPhoneSimfree-hez hasonló szoftvercégek, vagy éppen a kikódolt iPhone készülékeket forgalmazó kereskedők ellen. Némileg bonyolítja a helyzetet, hogy Amerikában nemrég kivonták a büntetendő cselekmények köréből a mobiltelefonok kikódolását, habár a csak egyes szolgáltatók SIM-kártyáit elfogadó készülékek forgalmazása is legális maradt. Fontos még tudni, hogy az iPhone egyes funkciói, köztük a vizuális hangposta (Visual Vicemail) a kikódolás után nem működnek, mivel azok kifejezetten az AT&T szolgáltatásához kapcsolódnak.
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így parkolunk mi: hol és mennyit fizetnek a magyarok a várakozásért?
Országosan 720 forintot fizetnek átlagosan az autósok egy parkolásért, de 1000 forint alatt ritkán ússza meg az, aki Budapest belvárosában áll meg a járművével – derül ki a Simple mobilapplikáció statisztikájából. Több órát inkább a népszerű kirándulóhelyek és fürdők környékén várakoznak a magyar autósok, ezért vidéken a nyár számít kiemelt időszaknak parkolás szempontjából.
Karácsony korlátok nélkül
Az embereket egymástól elválasztó láthatatlan, de nagyon is érzékelhető falak áttöréséről szól a Telekom idei karácsonyi kampánya. Magyarország mellett a Deutsche Telekom Csoport kilenc másik európai országában bemutatott alkotás üzenete, hogy a bennünket körülvevő sokféle gátat legtöbbször mi magunk teremtjük meg, és hogy tudatos igyekezettel ugyanolyan egyszerűen lebonthatjuk őket – sokszor éppen a hétköznapok innovációi által – mint amilyen észrevétlenül felépültek.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
A telefon, a kulcsok, a laptop, a pénztárca, a tablet, az iratok és egyéb, a hétköznapi munkavégzéshez – sőt, létezéshez – szükséges holmik cipelése kimerítő lehet. Nem beszélve arról, hogy kihat a divatra is: elvégre olyan táskákra van szükségünk, amikbe ezek mind beleférnek. A táskaválasztás pedig öltözetünket is meghatározhatja.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.