Egyeztetésen a digitális tábla beszerzésére kiírandó pályázat
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség társadalmi egyeztetésre bocsátotta a digitális tábla beszerzését segítő pályázati kiírást.
A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) "A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése intézményi pályázatok" című kiírásban cél az iskolarendszerű oktatás informatika fejlesztése, az úgynevezett intelligens iskola létrehozása.
A társadalmi egyeztetésre bocsátott kiírásban szerepel, hogy az informatikai eszközök beszerzése során támogatható lesz a számítógépek, a Wifi hálózati elemek, az interaktív táblák, projektorok, kiszolgáló eszközök vásárlása.
A tervek szerint a pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 2007-2008. évre 24,2 milliárd forint.
További 15,8 milliárd forint várható a 2009-2013. között meghirdetésre kerülő Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) és a Regionális Fejlesztési Operatív Programok (ROP) kapcsolódó közoktatás-fejlesztési pályázataihoz igazodva, az ott megvalósuló fejlesztések támogatására.
A tervek szerint a pályázatok benyújtására a kiírás október végi, november eleji várható meghirdetésétől 2008. március 31-éig lesz lehetőség. Az észrevételeket október 15-én délig várja az ügynökség honlapján.
Társadalmi vitára bocsátották a TIOP "A felsőoktatási tevékenységek színvonalának emeléséhez szükséges infrastrukturális és informatikai fejlesztések támogatása" tervezett kiírást is.
A konstrukció általános célja a felsőoktatási intézmények oktatással, kutatással, vállalkozással kapcsolatos infrastruktúrájának fejlesztése.
A kiíráshoz kapcsolódó észrevételeket, javaslatokat október 8-án 12 óráig várják.
A kétfordulós eljárásban 2007-2008. évekre 49,7 milliárd forint keret áll majd rendelkezésre. Az első körben október 15. és november 26. között, a második körben 2008. február 29-éig várják a pályázatok - a társadalmi vitára bocsátott kiírás szerint.
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.