I. Digitális Esélyegyenlőség konferencia

forrás Prim Online, 2007. november 12. 13:05

A Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia az Neumann János Számítógép-tudományi Társaság által indított, azonos címet viselő országos programsorozat idei évzáró-értékelő rendezvénye.

A konferenciát Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnökének fővédnökségével 2007. december 7-én az Aranytíz Művelődési Központban a témakör jeles szakértőinek közreműködésével tartják. Az elhangzó előadások széles ívű áttekintést adnak az információs társadalom aktuális helyzetéről, technológiai, szociális, lélektani és életviteli folyamatairól, és vázolják a lehetséges kitörési pontokat is. Helyzetértékelésükben az előadók beszámolnak az országos DE! program már zajló projektjeiről is, köztük az egy napos e-ügyintézés képzés országossá tételéről; az életvitelt segítő eszközök beágyazott rendszerekre alapozott nemzetközi kutatás-fejlesztési és népszerűsítési projektjéről; az ECDL program, illetve több, az időskorúak, fogyatékkal élők és szociálisan hátrányos helyzetűek felzárkóztatását célzó programról is.

Részletes program

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A jó portréfotók szakértelmet, technikát és elköteleződést igényelnek

A HONOR legújabb termékcsaládja, a HONOR 200 Pro-val az élen a portréfotózást helyezte előtérbe. Az új eszközökkel egy stúdiót hordozhatsz a zsebedben, ami a mesterséges intelligencia segítségével és a profi kialakításnak köszönhetően jelentősen megkönnyíti azt, hogy kiváló képeket készíts. Ezzel együtt azonban van pár tippünk ahhoz, hogy miként hozd ki a maximumot készülékedből – akár a legújabb szériát használod, akár más készüléket.

2024. június 22. 14:08

1 millió eurós befektetést kapott egy magyar fenntarthatósági startup

Jelentős összegű befektetést kapott a denxpert EHS&S software nevű magyar startup, amely környezet- és munkavédelmi, illetve fenntarthatósági adatok gyűjtésében, kezelésében és auditbiztos reportolásában segíti a vállalatokat. A régióban piacvezető cég skálázásra és nemzetközi terjeszkedésre használja majd az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) és a Sofia Angel Ventures (SAV) közös befektetését. 

2024. június 22. 12:10

K&H: példaszerű szövetség a mesterséges intelligencia-fejlesztés terén

A természetes emberi beszéd működésének alaposabb megértését célozza az a kutatási együttműködési megállapodás, amelyet a Szegedi Tudományegyetem és a K&H Csoport képviselői írtak alá. A kutatási együttműködés célja a természetes nyelvi megértés finomítása és integrációja olyan, minden K&H-ügyfél számára elérhető digitális asszisztens számára, amelynek a működése mesterséges intelligencián (AI) alapul.

2024. június 22. 10:29

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A kvantumtechnológia alapjaiban változtatja meg jövőnket

2024. június 20. 16:28

A kiberbűnözők piszkos játéka: 9+1 kibertámadás a sport világából

2024. június 12. 11:43

Elstartolt a Startup Safari Budapest 2024

2024. június 10. 11:40

Marad-e az AI homály a vállalkozások körében?

2024. június 3. 13:02