Nagy hackertámadás Minszkben
A nyomozó hatóságok keresik a január 5-i támadás forrását: egyelőre egyetlen olyan számítógéphez jutottak el, amelynek esetleg része lehetett a dologban, és megállapították, hogy a támadáshoz külföldi - valószínűleg egy orosz szolgáltatóhoz tartozó szervereket - használtak fel. Ez utóbbi miatt a fehérorosz hatóságok az orosz nyomozókhoz fordulnak segítségért.
Az informatikai katasztrófát okozó progamot úgy kell elképzelni, mint egy "flash mobot" (interneten szervezett tömeges, vicces utcai akciók), csak nem emberek gyűlnek össze, hogy azonosan cselekedjenek, hanem külön e célra írt programok lépnek működésbe: ezek segítségével a hackerek betörnek a világ különböző országaiban lévő számítógépek ezreire, és azokról egyetlen szerverre vagy IP-címre nem létező felhasználók hamis IP-címéről hatalmas mennyiségű hamis mailt küldenek. Ezek óceánja egyfelől elnyeli a normál felhasználók leveleit, másfelől a megtámadott rendszerek összeomlásához vezet.
Az ilyen jellegű támadás elnevezése DDoS - Distributed Denial of Service.
Kapcsolódó cikkek
- A Bhutto-gyilkosságból akarnak hasznot húzni a hackerek
- Ismét 3 millió ember adatait veszítette el a brit kormány
- 3,2 milliárd dolláros kárt okoz az adathalászat
- Az oroszok már a spájzban vannak
- Ténylegesen kihasznált nulladik napi hiba a QuickTime-ban
- Biztonságtechnikai szakértő lopott adatokat
- Újabb illetéktelen adatszerzési kísérlet a CIB Banknál
- Hackerek kereszttüzében a Google
- 1200 eBay-ügyfél adatai kerültek fel a netre
- Hacker-biztos D-Link tűzfalak
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.