Ismét veszélyben a Firefox-felhasználók adatai

A biztonsági rést Gerry Eisenhaur, elismert fejlesztő fedezte fel, aki a hiredhacker.com oldalon szemléltette is, hogy miképpen lehet kihasználni a most talált hibát. A programozó elmondása szerint a hackerek JavaScript fájlokat tudnak futtatni az áldozatok számítógépein egy manipulált weboldal segítségével. Jó hír viszont, hogy nincs minden Firefox-felhasználó veszélyben, ugyanis csupán azok a böngészők támadhatók, amelyekre nem a megszokott JAR-típusú bővítményeket telepítették fel, ilyenek például a Download Statusbar vagy a Greasemonkey nevű Pluginok.
A chrome-sebezhetőség létét már a Mozilla is elismerte, az alapítvány munkatársai pedig már dolgoznak a hiba javításán. A fejlesztők azt ajánlják a felhasználóknak, hogy a folt megjelenéséig töltsék le a Noscript kiegészítőt, és a parancsfájlok letiltása mellett internetezzenek.
Kapcsolódó cikkek
- Vezetőváltás a Mozillánál
- Jelszólopást lehetővé tévő rés a Firefoxon
- Az AOL nem fejleszti tovább a Netscape-et
- Safari-frissítéshibát javít az Apple
- Az otthoni Firefox-beállítások lehívása bárhonnan
- Böngészőújdonságok decemberben
- Letölthető a hétfőn megjelent Firefox-frissítés frissítése
- Újabb Firefox-frissítés a jövő héten
- Megjelent a Firefox 3 Beta
- A Firefox 3 hibáinak 80 százaléka javítatlan marad a kibocsátáskor
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kiberbiztonság 2025: Új kihívások és stratégiai válaszok a digitális térben
A digitális környezet robbanásszerű fejlődése – különösen a mesterséges intelligencia térnyerése – alapjaiban változtatja meg mindennapjainkat és munkakörnyezetünket.
Forradalom a kiberbiztonságban: új MI-megoldás az ipari hálózatok védelmére
Az ipari termelés digitalizációja jelentősen gyorsította és hatékonyabbá tette a gyártási folyamatokat, ugyanakkor új sebezhetőségeket is teremtett: a kibertámadások veszélye mára komoly fenyegetést jelent. Egy-egy támadás leállíthatja a termelést, üzleti titkokat szivárogtathat ki, vagy akár egy teljes üzem működését is megbéníthatja.