Budapest New Technology Meetup - Gyakran ismételt kérdések és válaszok a születésnap előtt
2008. február 6-án tartja egyéves születésnapját a Budapest New Technology Meetup – a fejlesztők, programozók – vagy ahogy magukat nevezni szeretik: technológusok – szakmai találkozóhelye, ahol hónapról hónapra pörgős előadások keretében ismerhetik meg egymás munkáját, az új technológiák használata közben felmerülő szakmai kérdéseket, problémákat. Ahogy a rendezvény vonzó „webkettes-hangulatú” szlogenje is mondja: Hogy megoszthassuk egymással:) - "It's all about sharing. Really..."
A Meetup találkozókon összejön Budapest technológiai érdeklődésű közössége, és rövid demókat, prezentációkat mutatnak be egymásnak új és izgalmas technológiákról. A Meetup egy New York-i esemény formátumát és online eszközeit vette át, onnan való a név is. Célja, hogy új megközelítések megismerésén keresztül szélesítse a szakmai látókört, ihletet adjon és összehozza a közösség tagjait egymással. Az előadások témája széles körből kerülhet ki, például a legújabb web 2.0 projektek, biotechnológiai kutatások, médiaművészeti installációk vagy akár technológia központú szociális vagy politikai projektek.
Elsőre kicsit szokatlannak tűnő, de rohamos gyorsasággal terjedő formátum jellemzi az előadásokat: tömör, 5 perces előadásokat tartanak az előadók, amelyet azonos hosszúságú kérdezz-felelek rész követ. Alkalmanként 5-6 előadásra kerül sor, így egy óra alatt igen koncentrált információátvitelt sikerül megvalósítani. Az előadások után még nincs vége az eseménynek - ekkor következik a lazább része a programnak, a networkölés. Akit egy elhangzó témáról további részletek érdeklik, annak módja van arra, hogy kötetlen keretek között személyesen faggassa tovább az előadót vagy megvitassa az izgalmasabb részleteket a többi résztvevővel.
Miért indult el a Meetup Budapesten?
Hiányzott a technológusok közötti hiteles párbeszéd, az információ- és tudásmegosztás. A szokásos konferenciák elsősorban marketing- vagy menedzsmentorientáltak - a módszerek problámaközpontú, mindennapi tapasztalati megismertetése másfajta keretet igényel. A Meetup egy olyan független hely, ahol a friss technológiákról - amennyire lehet marketingmentesen - zajlik a beszélgetés. Valós és szakmai párbeszéd folyik, a gyakorlatban felmerült technológiai problémák és megoldási módjaik kerülnek elő, amivel bővül a szakmai látótér - és közben megismerhető a technológiai közösség többi tagja személyesen is. A Meetupnak emellett célja az is - és a tapasztalatok alapján ez be is indult -, hogy születhessenek az előadásokat követő személyes beszélgetésekből szakmai vagy üzleti kapcsolatok.
Kik indították el?
Hárman kezdték a szervezést: Maróy Ákos, Szathmáry Viktor, Terray Tamás, nem sokkal később kapcsolódott be a csapatba Fejes Balázs, aki többek között a videó- és hanganyag közzétételében segít, majd Szalai Ferenc, aki előbb előadó volt, majd fontos szervezői csapattaggá is vált. A szervezés és maga a rendezvény is nonprofit - ehhez infrastruktúra vagy egyéb támogatást keresnek és kapnak is részben a szakmából, részben a helyszínt biztosító intézményektől. Az elmúlt évben a Nextlab projektorral, a blogter a helyszín pénzügyi támogatásával, a KÉK, az ImpEx és a Szimpla Kert a helyszínnel járult hozzá ahhoz, hogy létrejöhessen a rendezvény. A jubileumi Meetupot pedig a Carnation is támogatja egy ünnepi torta erejéig, az EPAM pedig némi innivalóval támogatja a gördülékeny kapcsolatteremtést..
Hol zajlik a Meetup? Hol lehet megnézni?
Minden hónap első szerdáján kerül sor a rendezvényre, amelyen 120 fő vehet részt a KÉK - Kortárs Építészeti Központ informális tereiben. Az előadásokról videófelvétel is készül, amelyek az előadások prezentációival együtt elérhetőek a Meetup weboldaláról, illetve sok előadás felkerül más internetes oldalakra is, személyes blogokra, Facebookra például. Az előadók hozzájárulnak ahhoz, hogy előadásuk úgynevezett Creative Commons CC-Nevezd meg! Ne add el! Ne változtasd! 2.5 licensz alatt fusson, ami az előadások anyagának flexibilisebb terjeszthetőségére, felhasználására ad módot - így a Meetupon elhangzottak valóban egy szakmai pezsgést indítanak el.
Az egyéves Meetup eseményei
2008. február 6. 19 óra - KÉK Budapest VII., Nefelejcs utca 26.
előadók:
- Esther Dyson (EDventure) - szervezés alatt
- Bártházi András (NetVibes) - Universal Widget API
- Csernák Gergely (VATSIM) - Virtuális repülés - de csak komolyan
- Simon Benjamin (benjamin.hu) - iwiwE export tool
- Somlai-Fischer Szabolcs (Kitchen Budapest) - ZUI
A részvételhez a Meetup weboldalán kell jelentkezni, de aki a rendszer üzenete szerint nem fér be, az se aggódjon, ezen a kivételes napon biztosan bejut, jöjjön el bátran.
Budapest New Technology Meetup
A találkozó blogja
Kapcsolódó cikkek
- Költségcsökkentés és hatékonyságnövelés új vékonykliens-rendszerekkel
- Ismét ingyenes információbiztonsági szakmai fórum
- Szakmai fórumok a globálisan tevékenykedő vállalatok számára
- Gyurcsány támogatná az informatikai ipart
- Ügyfélközpontúság - BEA platformon
- Információs Társadalom Szakmai Napok 2002
- Aktív adatvédelem - Az "etikus hackelés" módszerei
- Édes-keserű terhek
- Gartner-Icon szakmai nap
- Montana szakmai nap - új szolgáltatáscsomagok
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.