Budapest New Technology Meetup - Gyakran ismételt kérdések és válaszok a születésnap előtt
2008. február 6-án tartja egyéves születésnapját a Budapest New Technology Meetup – a fejlesztők, programozók – vagy ahogy magukat nevezni szeretik: technológusok – szakmai találkozóhelye, ahol hónapról hónapra pörgős előadások keretében ismerhetik meg egymás munkáját, az új technológiák használata közben felmerülő szakmai kérdéseket, problémákat. Ahogy a rendezvény vonzó „webkettes-hangulatú” szlogenje is mondja: Hogy megoszthassuk egymással:) - "It's all about sharing. Really..."
A Meetup találkozókon összejön Budapest technológiai érdeklődésű közössége, és rövid demókat, prezentációkat mutatnak be egymásnak új és izgalmas technológiákról. A Meetup egy New York-i esemény formátumát és online eszközeit vette át, onnan való a név is. Célja, hogy új megközelítések megismerésén keresztül szélesítse a szakmai látókört, ihletet adjon és összehozza a közösség tagjait egymással. Az előadások témája széles körből kerülhet ki, például a legújabb web 2.0 projektek, biotechnológiai kutatások, médiaművészeti installációk vagy akár technológia központú szociális vagy politikai projektek.
Elsőre kicsit szokatlannak tűnő, de rohamos gyorsasággal terjedő formátum jellemzi az előadásokat: tömör, 5 perces előadásokat tartanak az előadók, amelyet azonos hosszúságú kérdezz-felelek rész követ. Alkalmanként 5-6 előadásra kerül sor, így egy óra alatt igen koncentrált információátvitelt sikerül megvalósítani. Az előadások után még nincs vége az eseménynek - ekkor következik a lazább része a programnak, a networkölés. Akit egy elhangzó témáról további részletek érdeklik, annak módja van arra, hogy kötetlen keretek között személyesen faggassa tovább az előadót vagy megvitassa az izgalmasabb részleteket a többi résztvevővel.
Miért indult el a Meetup Budapesten?
Hiányzott a technológusok közötti hiteles párbeszéd, az információ- és tudásmegosztás. A szokásos konferenciák elsősorban marketing- vagy menedzsmentorientáltak - a módszerek problámaközpontú, mindennapi tapasztalati megismertetése másfajta keretet igényel. A Meetup egy olyan független hely, ahol a friss technológiákról - amennyire lehet marketingmentesen - zajlik a beszélgetés. Valós és szakmai párbeszéd folyik, a gyakorlatban felmerült technológiai problémák és megoldási módjaik kerülnek elő, amivel bővül a szakmai látótér - és közben megismerhető a technológiai közösség többi tagja személyesen is. A Meetupnak emellett célja az is - és a tapasztalatok alapján ez be is indult -, hogy születhessenek az előadásokat követő személyes beszélgetésekből szakmai vagy üzleti kapcsolatok.
Kik indították el?
Hárman kezdték a szervezést: Maróy Ákos, Szathmáry Viktor, Terray Tamás, nem sokkal később kapcsolódott be a csapatba Fejes Balázs, aki többek között a videó- és hanganyag közzétételében segít, majd Szalai Ferenc, aki előbb előadó volt, majd fontos szervezői csapattaggá is vált. A szervezés és maga a rendezvény is nonprofit - ehhez infrastruktúra vagy egyéb támogatást keresnek és kapnak is részben a szakmából, részben a helyszínt biztosító intézményektől. Az elmúlt évben a Nextlab projektorral, a blogter a helyszín pénzügyi támogatásával, a KÉK, az ImpEx és a Szimpla Kert a helyszínnel járult hozzá ahhoz, hogy létrejöhessen a rendezvény. A jubileumi Meetupot pedig a Carnation is támogatja egy ünnepi torta erejéig, az EPAM pedig némi innivalóval támogatja a gördülékeny kapcsolatteremtést..
Hol zajlik a Meetup? Hol lehet megnézni?
Minden hónap első szerdáján kerül sor a rendezvényre, amelyen 120 fő vehet részt a KÉK - Kortárs Építészeti Központ informális tereiben. Az előadásokról videófelvétel is készül, amelyek az előadások prezentációival együtt elérhetőek a Meetup weboldaláról, illetve sok előadás felkerül más internetes oldalakra is, személyes blogokra, Facebookra például. Az előadók hozzájárulnak ahhoz, hogy előadásuk úgynevezett Creative Commons CC-Nevezd meg! Ne add el! Ne változtasd! 2.5 licensz alatt fusson, ami az előadások anyagának flexibilisebb terjeszthetőségére, felhasználására ad módot - így a Meetupon elhangzottak valóban egy szakmai pezsgést indítanak el.
Az egyéves Meetup eseményei
2008. február 6. 19 óra - KÉK Budapest VII., Nefelejcs utca 26.
előadók:
- Esther Dyson (EDventure) - szervezés alatt
- Bártházi András (NetVibes) - Universal Widget API
- Csernák Gergely (VATSIM) - Virtuális repülés - de csak komolyan
- Simon Benjamin (benjamin.hu) - iwiwE export tool
- Somlai-Fischer Szabolcs (Kitchen Budapest) - ZUI
A részvételhez a Meetup weboldalán kell jelentkezni, de aki a rendszer üzenete szerint nem fér be, az se aggódjon, ezen a kivételes napon biztosan bejut, jöjjön el bátran.
Budapest New Technology Meetup
A találkozó blogja
Kapcsolódó cikkek
- Költségcsökkentés és hatékonyságnövelés új vékonykliens-rendszerekkel
- Ismét ingyenes információbiztonsági szakmai fórum
- Szakmai fórumok a globálisan tevékenykedő vállalatok számára
- Gyurcsány támogatná az informatikai ipart
- Ügyfélközpontúság - BEA platformon
- Információs Társadalom Szakmai Napok 2002
- Aktív adatvédelem - Az "etikus hackelés" módszerei
- Édes-keserű terhek
- Gartner-Icon szakmai nap
- Montana szakmai nap - új szolgáltatáscsomagok
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.