Átfogó végpontbiztonsági szoftver kliens a Check Point-tól
Check Point Endpoint Security (CPES) elnevezéssel, tűzfalat, hálózati hozzáférés-szabályozást (NAC), programszabályozást, antivírust, anti-spyware-t, adatbiztonságot és távoli hozzáférést tartalmazó, teljes körű végpontbiztonságot nyújtó szoftver klienst jelentett be a Check Point Software cég.
A CPES a vállalati hálózat biztonságos, távoli hozzáférésének lehetőségével védi a vállalati laptopokat és PC-ket a rosszindulatú programokkal, adatvesztéssel, valamint adatlopással, és más fenyegetésekkel szemben. Ugyanakkor nagymértékben leegyszerűsíti a vállalat biztonsági rendszerének felügyeletét, hiszen azt, az egyetlen szoftver kliensnek, az egyetlen menedzsment konzolnak és az egyszeri installációnak köszönhetően, egyetlen informatikus képes telepíteni és menedzselni.
A CPES olyan technológiákból áll, mint a díjnyertes ZoneAlarm-on alapuló anti-malware; a jelenleg több mint 14 millió PC-n alkalmazott és a Pointsec technológián alapuló adatbiztonság; valamint a távoli hozzáférés VPN. Mindezen tulajdonságok, valamint a Check Point menedzsment technológiájának kombinációja az átfogó végpontbiztonság következő generációját jelentik. Ezeknek a vezető biztonsági technológiáknak egyetlen, központilag menedzselhető kliensben történő integrálása a vállalatok számára nem csupán magasabb szintű biztonságot jelent, de csökken a rendszerek összetettsége, illetve a telepítés, a felügyelet és az auditálás költségei is. Az új CPES SmartDefense Program Advisor nevű szolgáltatásának köszönhetően az informatikusok az ismert programok százezreit tartalmazó dinamikus adatbázis alapján automatizálni tudják a policy döntéseket, és ki tudják iktatni a rosszindulatú programokat a vállalati PC-k futtatásakor.
Charles Kolodgy, az IDC Secure Content and Threat Management kutatási igazgatójának értékelése szerint: „A Check Point Endpoint Security révén a felhasználók egy egyszerűen menedzselhető és egyetlen jelentési rendszerrel működő, robusztus végpont szoftver biztonsági terméket kapnak. Az informatikusokat sok fejfájástól szabadítja meg, hogy olyan biztonsági képességek, mint az anti-malware, a tűzfal, az IPS, a VPN, és a NAC kliensek központilag menedzselhetővé válnak.”
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi összefogás a biztonságosabb internetért
- Spam-áradat: Európa beelőzte Amerikát
- Legmagasabb pontszám a Trend Micronak
- Tucatnyi Mirosoft biztonsági frissítés februárban, legalább 7 kritikus
- Letölthető a kritikus hibát javító Firefox 2.0.0.12
- Biztonsági réseket is foltoz az Acrobat Reader új verziója
- Check Point Security Tour 2008 Budapesten
- Teljes körű kockázatvédelem a Check Pointtól
- Nagyteljesítményű Check Point VPN hálózatbiztonsági technológia
- Check Point: Skype-használatot blokkoló szoftver