Piacon a többször elhalasztott AMD Barcelona lapkák
Az AMD bejelentette, hogy végre sor került a négymagos Barcelona Opteron szerverprocesszorok műszaki okok miatt többször elhalasztott premierjére, először a Hewlett-Packard egyes szervereiben.
Az AMD eredetileg még tavaly ősszel szerette volna piacra dobni a négymagos Barcelona szerverprocesszorokat, azonban egy tervezési hiba miatt ezt többször kénytelen volt elhalasztani. Először egy a teljesítményt jelentősen csökkentő szoftveres megoldással próbálták áthidalni a problémát, a hardveres javítással („B3” verzió) azonban csak mostanra készültek el úgy, hogy végre megjelenhetnek a termékkel a piacon.
Az igencsak nehéz helyzetben lévő AMD-nek az asztali gépekbe szánt Phenom CPU-k mellett a Barcelona a másik fő reménysége arra, hogy hosszabb távon talpon tudjon maradni az Intel által uralt processzorpiacon. A gyártó hétfőn jelentette be, hogy idén dolgozóinak 10%-át tervezi elbocsátani, első negyedéves bevételei pedig 15%-kal lesznek alacsonyabbak, mint a tavalyi utolsó három hónapban. A HP szerverei után valószínűleg hamarosan az IBM, a Dell, és a Sun Microsystems is előáll az első Barcelona-alapú rendszerekkel.
Kapcsolódó cikkek
- Előretör az AMD a fogyasztói piacon
- Olcsók lesznek a hatmagos AMD Phenom-ok?
- AMD proceszorok használatát tervezi az Apple
- Az AMD 12, az Intel 8 magos processzort mutatott be
- Olcsók az érkező hatmagos AMD asztali processzorok
- Az AMD már szállítja a 12-magos Opteronokat
- Még nyár előtt jönnek a hatmagos processzorok
- Vezet az Intel a 32 nanométeres processzoraival
- Négymagos AMD Athlon CPU 100 dollárért
- HP laptop az AMD új Neo CPU-ival
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.