Mannesmann-részvényesek: oda az osztalék?
A háttérben az húzódik meg, hogy a két konszernfőnök, Chris Gent és Klaus Esser február 3-án kötött megállapodásában rögzített vételár (mintegy 400 milliárd márka) jóval meghaladja a düsseldorfi konszern üzleti mérlegében szereplő cégértéket. A tőzsdei és a könyv szerinti érték közötti különbséget (az úgynevezett goodwillt) a brit törvények értelmében a Vodafone-nak le kell írnia nyereségéből. Ezt megerősítette az újságnak a Goldman Sachs bankház is, amely a Mannesmannért folytatott pókerjátszmában a Vodafone tanácsadójaként lépett fel.
A goodwill pontos értékéről nincs megbízható adat, német bankárok a leírási kötelezettséget 300-350 milliárd márkára becsülik. Ehhez jön még, hogy a Vodafone tavaly átvette az amerikai AirTouch céget, s ennek során 40 milliárd font (125 milliárd márka) értékű goodwillt állított be mérlegébe. A két cégátvételből származó, 480 milliárd márka körüli összeget húsz év alatt lineáris módszerrel kell leírni, ami évi 24 milliárddal terheli a vállalati eredményt. Ez azonban jócskán meghaladja a Vodafone-nak a következő években várható nyereségét - írja a Die Welt.
Kapcsolódó cikkek
- A Vodafone-hoz távozik a Microsoft mobilfőnöke
- Erős harmadik negyedév a Vodafone-nál
- A Tele2 eladja spanyol és olasz leánycégeit a Vodafone-nak
- Terjeszkedéssel javította eredményét a Vodafone
- Megafúzió a távközlésben - Vodafone-Verizon
- Vodafone: növekvő bevételek, csökkenő veszteség
- Budapesten lesz a Vodafone globális szolgáltató központja
- 200 millió Vodafone ügyfél világszerte
- A Vodafone továbbra is veszteséges
- A Vodafone eladná a Swisscomban való részesedését
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.