Kétmillió postafiók spamvédelme: itt az MPP Core 4
A megnövekedett spamszűrési igények miatt új szerverparkba költöztette a Yellow Cube Kft. a Mail Security Desktop és MX spamszűrőket. „Ezentúl Európa egyik legnagyobb szerverközpontja, a Kölnben található Host Europe gépei végzik a magyar felhasználók kéretlen leveleinek szűrését.” – mondja Mihályi Dezső, a Mail Security Desktop vezető fejlesztője.
A Host Europe nagyságára jellemző, hogy a német értéktőzsdén, a DAX-on jegyzett vállalatok több mint 25%-a ettől a cégtől bérel tárhelyet, vagy szerverszolgáltatást. A több független szűrőmotorral működő, vagyis a vezető spamszűrők és antivírusok teljes tudását egyesítő Mail Security Magyarországon már kiállta próbát: az elmúlt három évben több mint 25.000 felhasználó vette igénybe ezt a szolgáltatást, a PC World magazin összehasonlító tesztjében pedig a legjobb spamszűrőnek minősítette az MPP-t. A költözésből a felhasználók semmit sem vettek észre, viszont a spamszűrés az új kiszolgálók bekapcsolásával fokozatosan gyorsabbá vált. „A gyorsaság mellett az is szempont volt, hogy a cég európai terjeszkedését jobban szolgálja a német szerverpark, így könnyebb lesz kiszolgálni a kontinens bármely országában található új ügyfeleket.” – teszi hozzá Mihályi Dezső. Magyarországon már három ingyenes levelezési szolgáltató, az Indamail, a Citromail és a FreeStart felhasználóit védi a kéretlen levelek özönétől az MPP, s a többi szolgáltatóval szemben hatékonyabban tartja távol a spameket, amire immár összehasonlító tesztek is rámutatnak: az Index.hu hírportál szerint az MPP Core által védett magyar szolgáltatások jobban ellenálltak a levélszemétnek, mint a Google és a Microsoft sok millió dolláros fejlesztései.
MPP Core 4: felturbózott szűrőmotor
Az új szerverparkba történő végleges áttelepüléssel párhuzamosan megjelent a spamszűrő szolgáltatások alapját végző MPP Core 4. kiadása. Az új MPP Core 4 lehetővé teszi a levelek tartalom alapú irányítását - vagyis a szétválogatás, az ellenőrzés már a levél tartalma alapján is lehetséges, továbbá az átmenő e-mailek tartalom alapú szűrésére teljes szabályrendszer készíthető, sőt, programozható. Az MPP Core 4 email tűzfalának szűrési képességei SPF támogatással is bővült, segítségével könnyebben kiszűrhetők a hamis feladóval elküldött levelek, amelyeket elsősorban adathalász támadásokra használnak fel. Így például, ha a valódi feladó levelezőrendszere is támogatja, nem lehet Bill Gates, vagy Barack Obama nevében levelet küldeni, mert az MPP által elvégzett SPF vizsgálaton kiderül, hogy a feladó IP-címe nem jogosult a megnevezett személyen nevében levelet küldeni. Ezt követően az MPP a levelet rögtön eldobhatja, vagy egyéni elbírálásnak is alávetheti: az MPP Core 4 újdonsága a szabadon átalakítható pontozási rendszer, ahol az egyes ellenőrző műveletek és a beépített szűrőmotorok különböző eredményei alapján a rendszergazdák szabadon eldönthetik, hogy hány vizsgálati eredmény szükséges a levél spamnek minősítéséhez, vagy épp karanténba helyezéséhez.
Az új MPP Core 4 változatra történő váltás minden érvényes licenccel rendelkező felhasználónak ingyenes, a képviseletet ellátó és a szolgáltatásokat fejlesztő Yellow Cube kollégái készségesen segítenek az új lehetőségek kiaknázásában.
Kapcsolódó cikkek
- Márciusban Magyarország a spam világbajnok
- 1 százalékra csökkent a spam a Twitter-en
- Kiterjedt botnet-re csapott le a Microsoft
- Kedves Wiki! Ez egy spam!
- Akciós ékszerek és hölgyek a vörös lámpás negyedből Valentin napra
- 2010-ben radikálisan tovább romlik a spam helyzet
- Napi 500 sms a plafon Dél-Koreában
- Rács mögött a tőzsde-spammer
- Azért van spam, mert rákattintunk
- Bűnösnek vallotta magát a tőzsdei spamküldő fejlesztője