"Személyi szuperszámítógépek" nVidia Tesla architektúrával
Az nVidia bejelentette, hogy mostantól kaphatóak az első olyan, a cég által személyi szuperszámítógépeknek nevezett rendszerek, amelyekben a cégnek a GPU-kban rejlő teljesítményt kihasználó Tesla architektúrája található.
Az első nVidia Tesla-alapú „személyi szuperszámítógépeket” a Colfax, a Tycrid a Boxx, az AMAX, a Microway, a Penguin, a Velocity és a Western Scientific építik. A gépek lehetővé teszik például mérnökök vagy kutatók számára, hogy bonyolult számításokat igénylő feladatokat végezhessenek asztali PC-jükön, anélkül, hogy ezek miatt el kelljen zarándokolniuk a kutatólaborba, vagy bármilyen más munkahelyre, ahol a megfelelő teljesítményű szerver eddig rendelkezésükre állt. A fenti gyártók gépeinek mindegyike 10 000 dollárnál kevesebbe kerül, ráadásul az nVidia a főfolyamhoz tartozó cégekkel, például a Dell-el, a Lenovo-val, és az Asus-al is megállapodott a Tesla-architektúrájú számítógépek gyártásával és forgalmazásával kapcsolatban.
Kapcsolódó cikkek
- Akár főzni is lehetne az Nvidia GTX480-al
- Az NVIDIA végre bemutatta első Fermi-alapú videókártyáit
- Kinyírja a videokártyát az új Nvidia driver
- Az Nvidia korlátozza a CPU-s PhysX-támogatást
- Új GeForce driverek Windows alá
- Régi GeForce új, 300-as köntösben
- Nvidia GT 240 még novemberben
- Elérhető Nvidia kártyák Windows 7-hez és HD mozizáshoz
- Nem a GT300-ast mutatta be az Nvidia a GT300-parádén
- Igazi szörnyeteg az Nvidia DX11-es kártyája
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.