Milliárdokat spórolhatna az állam informatikai fejlesztésekkel
Korszerű informatikai megoldások alkalmazásával legalább 30-50 milliárd forintos kiadáscsökkentésre van lehetőség a 8-10 éves technológiai lemaradásban lévő közigazgatásban - mondta K. Szabó Imre, a Megatrend Zrt. elnök-vezérigazgatója kedden sajtótájékoztatón Budapesten.
Hangsúlyozta: a politika irányítói a jelenleginél hatékonyabb informatikai megoldások telepítését az ezzel járó 30-40 százalékos létszámleépítés miatt nem akarják támogatni, míg az állami cégek vezetői elsősorban az összemérhető értékelés lehetőségétől félnek.
Hozzátette: az állami irányítás néhány területén már tapasztalható pozitív változás, egyebek mellett a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KvVM), a Magyar Közút Kht., a Közép-Magyarországi Munkaügyi Központ és a Magyar Államkincstár a társaság hatékony működést eredményező szoftvereivel irányítja munkáját.
Az elnök-vezérigazgató szerint a gazdasági válság hosszú távon "kijózanító" hatású lesz az ország vezetői számára, akik "a multinacionális cégek távozása után" beláthatják, hogy csak a magyar kis- és középvállalatokra lehet építeni a gazdasági kilábalás programját. Kiemelte: a válságban azoknak a cégeknek van a legnagyobb esélye a túlélésre, amelyek saját termékeket, illetve szolgáltatásokat fejlesztenek ki. Megjegyezte, hogy a Megatrend éppen ezért 4 milliárd forintot költött kutatás-fejlesztésre az elmúlt tíz évben.
K. Szabó Imre aláhúzta: a társaság idén az árbevétel növekedésére, illetve 20 százalékos létszámbővítésre készül, mivel véleményük szerint a versenyszektorban érdekelt cégek belátták, hogy a válság túlélésében nagy szerepe van az informatikai fejlesztéseknek.
A Megatrend Zrt. 2008-ban 1,6 milliárd forintos árbevételt ér el, ami 29 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest, míg az adózás utáni nyereség 269 százalékos emelkedéssel, 144 millió forintra nőtt tavaly. A jelenleg 105 alkalmazottat foglalkoztató társaság 2009-re 1,8 milliárd forintos árbevétel mellett az adózás utáni nyereség szinten tartását tervezi.
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Mercedes-Benz kecskeméti gyára elnyerte a CSR Hungary Díj fenntarthatósági elismerését
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. Magyarország második legnagyobb járműgyártója és Bács-Kiskun megye egyik legjelentősebb munkaadója környezetvédelmi innovációiért és eredményeiért vállalati fenntarthatósági díjat nyert.
Az online térben is hódítanak a digitális tárcák: a Barion forint tranzakcióinak negyede már itt halad át
Forradalmian berobbant a digitális tárcák alkalmazása az idei évben. Az online fizetési megoldásokat nyújtó magyar Barion felületén 2024 elején még csak a forint tranzakciók 10%-át, október végére viszont már 25%-át bonyolították Apple Pay, Google Pay vagy Barion Wallet segítségével. Az Apple Pay használatának gyakorisága több mint 50%-kal nőtt januárhoz képest, a Google Payen keresztül indított fizetések száma pedig október végére 400%-os emelkedést mutat. A Barion Wallet népszerűsége is töretlen: havonta több ezer tranzakcióval bővül a vásárlások száma, és a használóinak forgalma közel 10%-ot nőtt év eleje óta.
Új elnökkel és részben új elnökségi tagokkal folytatja működését a Neumann Társaság
Tisztújító Közgyűlést tartott 2024. november 25-én a Neumann Társaság, Magyarország legrégebbi, 1968-ban alapított informatikai társasága, amely új elnökkel, Prof. Dr. Kovács Leventével, az Óbudai Egyetem rektorával, és részben új elnökségi tagokkal bővülve kezdi meg következő három évét.
Idén ismét kiosztották a legjobb cégvezetőknek járó díjakat
Az idén jubiláló Bizalom Gálán nyolc kategóriában ismerték el a sikeres magyar vállalatvezetők munkáját, az üzleti példaképnek járó Leader Of The Year díjat Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója érdemelte ki. Az idei évben kimagaslóan sok nő vehetett át elismerést. A 2024-es gála mottója: „A kind of magic”, ami arra utal, hogy a mai üzleti életben nem elég a jó teljesítmény, valami több kell, olyan hozzáállás és megoldások, amelyek sokszor emberfelettiek.
Digitális fizetési megoldások alakítják a vásárlók döntéseit
A digitális fizetési megoldások rohamos fejlődése alapjaiban változtatja meg azt, hogy miként kezeljük a pénzügyeinket. Már nem csak a készpénzt felváltó bankkártya típusok, hanem a mobilfizetés, az azonnali utalások és az új generációs BNPL (Buy Now, Pay Later) megoldások színesítik a palettát. Vásárlások, előfizetések, számlák, hitelek – mit hogyan fizetünk? Megjelent a PwC Magyarország Digitális Pénzügyi Körkép kutatása a fizetés-technológiai piac jelenéről és jövőjéről.