Facebook-használattal a tudományos kutatásokért
A mikroprocesszorairól híres vállalat a GridRepublic nevű nonprofit szervezettel karöltve hozta létre a Progress Thru Processors elnevezésű alkalmazását, amely a Facebook-tagok beleegyezésével lehetővé teszi, hogy az otthoni gépek kihasználatlan processzorai tudományos kutatások részesei legyenek.
A közösségi portál 250 millió felhasználója számítógépének felesleges teljesítményével többek között az AIDS, a rák vagy az Alzheimer-kór elleni kutatásokhoz járulhat hozzá.
A klímaváltozással kapcsolatos processzorigényes számításokhoz és a lehetséges jövőképek modellezéséhez szükséges teljesítményt szintén a Facebook-tagok adományaitól várják.
A bétaverzió a www.facebook.com/progressthruprocessors címen érhető el. A telepítés után a háttérben észrevétlenül futó program az internetről érkező adatcsomagokat dolgozza fel a megadott algoritmusok alapján.
Az Intel kezdeményezéséhez hasonlóan a földönkívüli intelligenciát kutató SETI-program (search for extra terrestrial intelligence) keretén belül már évek óta működik a SETI@home képernyővédője, amely a rádióteleszkópok által begyűjtött adatokat osztja ki a kutatásban résztvevő számítógépekre, és a jeleket akkor dolgozza fel, amikor a gépet csak a képernyővédő terheli.
Kapcsolódó cikkek
- Boldogabbá teszi a nőket a technológia
- Amerikában a kiberkalózok a közösségi oldalakon támadnak
- Szuperszámítógépekhez való vízhűtőrendszert fejlesztettek ki tudósok
- 24 órán belül már a második támadás a Facebook-felhasználók ellen
- Kijavították a bizalmas adatokat kiszolgáltató hibát a Facebookon
- Jövendőmondó cégbe invesztál a Google
- Négy amerikai szenátor adatvédelmi aggályait fejezte ki a Facebooknak
- Több százezer lopott Facebook-fiókot adott el egy hacker
- Fénykommunikációs szervertechnológiát vásárolt a Microsoft
- Az abszolút humán interfész: saját magunk
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Bekerült egy magyar internet szolgáltató kínálatába a Starlink
Magyarországon egy hivatalos Starlink viszonteladó magyarországi képviselőjeként a Vannet Telekommunikációs Kft. kínálja elsőként üzleti ügyfeleknek magyar nyelvű támogatással a Starlink műholdas internetszolgáltatását. A gyors és rövid késleltetésű technológia a rossz internetellátottságú helyeken és másodlagos, backup szolgáltatásként is új perspektívát nyit a cégek számára.
Készülékkedvezménnyel támogatja az iskolakezdést a Vodafone
A Vodafone Magyarország egyedi ajánlattal készül az iskolakezdés időszakára: augusztus 2. és október 3. között a szolgáltató minden új, Gigabit Net csomagra előfizető vagy erre a csomagra váltó, valamint Gigabit Net szerződést meghosszabbító ügyfél számára a vezetékes internet előfizetés mellé 31 500 Ft-os készülékkedvezményt biztosít meghatározott készülékekre. Ebben az időszakban a Vodafone ONE készükékkedvezmény összevonható a Gigabit Net készülékkedvezménnyel, így a Vodafone ONE ügyfelek 52 500 Ft-ot spórolhatnak meg készülékvásárláskor.
Lehet egyszerre mobil és otthoni az internet?
A mobiltelefon ma már szinte mindenki zsebében ott lapul, de a mobilozást lehetővé tévő technológia új értelmet ad az eddig vezetékkel elért otthoni internetezésnek is. Még nem szoktunk hozzá teljesen, de érdemes: nemcsak kábelen lehet otthon netezni, hanem mobilinterneten is, méghozzá úgy, hogy teljes értékű otthoni internetszolgáltatáshoz jutunk. Ez nemcsak azokon a helyeken jelent alternatívát, ahol a vezetékes internet nem elérhető, hanem önmagában is jár előnyökkel, főleg, ha 5G-mobilhálózatról van szó.
A Zyxel Networks gyors és megfizethető WiFi 7 opciót mutat be KKV-knak
A Zyxel Networks, a biztonságos, mesterséges intelligencia alapú felhőalapú hálózati megoldások vezető szállítója, piacra dobta az NWA130BE – BE11000 WiFi 7 Triple-Radio NebulaFlex hozzáférési pontot (AP). Mivel a WiFi 7-támogatott eszközök 2024-ben válnak általánossá, az NWA130BE lehetővé teszi a kis- és középvállalkozások (KKV-k) számára, hogy páratlan hálózati sebességet, kapacitást és a lehető legjobb WiFi élményt élvezhessék.
Új korszak jön az 5.5G, a mesterséges intelligencia és a felhő alapú megoldások integrálásával
A küszöbön álló 5.5G-korszak jegyében mutatta be legújabb innovációit és megoldásait a Huawei Technologies az idei Mobil Világkongresszuson. A vállalat várakozásai szerint az 5.5G technológia kereskedelmi forgalmazása már idén elkezdődik, amely lehetővé teszi új alkalmazási területek kiaknázását. A közelgő új, 10 Gigabites mobilszélessáv korszakában a szolgáltatóknak a kiváló minőségű hálózatépítésre kell törekedniük, hogy ki tudják használni az 5.5G technológia nyújtotta új lehetőségeket. A Huawei partnereivel együtt világszerte már több mint 20 városban működött közre 5.5G hálózatok kereskedelmi telepítésében és tesztelésében.